תאילנד: בעקבות היחלשות הסופה - הטיסות והמעבורות שבו לסדרן

הסופה הטרופית "פאבוק" פנתה לכיוון ים אנדמן, לאחר שהותירה נזקים וגרמה למותו של אדם אחד, ולהיעדרותו של אדם נוסף. עם זאת, הרשויות מזהירות מפני גשמים עזים והצפות

תאילנד החזירה הבוקר (שבת) לסדרן את הטיסות והמעבורות במחוזות הדרומיים במדינה, לאחר שהסופה הטרופית "פאבוק" נחלשה ופנתה לכיוון ים אנדמן. הסערה הותירה אחריה נזקים כבדים וגרמה למותו של אדם אחד, ולהיעדרותו של אדם נוסף. עם זאת, הרשויות במדינה עדיין מזהירות מפני גשמים עזים והצפות.

הסופה, שהכתה אתמול בחופי דרום תאילנד, הורידה כמות גדולה של גשם וגרמה להצפה בכמה אזורים. כבר ביום חמישי החלו להתפנות כ-28 אלף מתושבי האיים מבתיהם לאזורים בטוחים יותר. כחלק מההיערכות לסופה עצרו הרשויות החל מיום חמישי את שירותי המעבורת בין האיים.

 
 
 

הצפות בקוסמוי בעקבות הגשמים העזים:

החשש של הרשויות היה כי הסופה תהיה הקשה ביותר מאז 1989, כ-30 שנה, אז נהרגו בסופת הטייפון "גאי" יותר מ-900 בני אדם. עם זאת, כאמור, בסופו של דבר הסופה נחלשה. החשש לא היה רק של הרשויות אלא גם של התיירים הרבים שפוקדים את האיים בתקופה זו, שנחשבת לשיא עונת התיירות. תאילנד ידועה כאחד היעדים הפופולריים ביותר עבור התייר הישראלי, מה שהוביל לכך שישראלים רבים עקבו אחר התפתחותה. 

ביום חמישי סיפר עידן לוי, השוהה באי קוסומוי, על ההיערכות במקום: "אנחנו סגורים בחדרים, אמרו לנו לעלות לקומה השנייה. בחוף הים כרגע הגלים גבוהים, הם סוגרים את הגישה לחוף, לא נותנים לעבור. מקווים שיהיה שקט".

על מנת לפנות את התושבים הרבים, גייסו הרשויות גם כוחות צבא. החיילים עברו מבית לבית, וחיפשו תושבים שהתקשו להיפרד מרכושם. "כל המקלטים כבר מוכנים, יש לנו כבר יותר מאלף שנמצאים שם", אמר ביום חמישי גורם בכיר ברשויות.

ילדים מפונים לקראת הסופה בתאילנד
 

ילדים מפונים בעקבות הסופה בתאילנד (רויטרס)