"המשטרה איבדה את המומנטום לפתור תעלומת מותה של מזי הדדי"

אלמנה של העובדת בחברה של לב לבייב שטוען כי אשתו נרצחה, על החקירה בעניין: "אני מאוכזב מהמשטרה, איבדה את אמון הציבור". עו"ד ששי גז: "מכינים את הקרקע לסגירת התיק"

קובי הדדי, אלמנה של מזי, עובדת בחברת היהלומים של לב לבייב שנפלה אל מותה מהקומה העשירית של משרדה, טען בריאיון ב"שישי עם אילה חסון" כי המשטרה נחפזה לקבוע כי התאבדה: "כשהמשטרה אומרת אחרי חצי שעה שזאת התאבדות, מזי עוד הייתה שרועה שם והם אמרו לאחי שהגיע לזירה שזאת התאבדות. כבר אז הם ידעו? מהיכרות שלי 25 שנה איתה היה ברור לי שהיא לא התאבדה. חסר מי שירצה להרוג אותה?"

"זה תפקיד המשטרה לגלות מי עשה את זה", הוסיף עורך הדין ששי גז, המייצג את הדדי. "התפקיד שלנו זה לשמור שהמשטרה תעשה את התפקיד שלה. זאת לא הייתה בחורה שהייתה צריכה להתאבד או שיש לה סיבות להתאבד. אני דיברתי עם המשטרה אתמול, ולפי דעתי הם רומזים לי שהם מכינים דעת קהל לסגור את התיק. אין למשטרה אינטרס בתיק, אבל הם ננעלו על הרעיון. הם פשוט איבדו את המומנטום לפתור את הפרשה".

 
 
 
מזל הדדי, עובדת חברתו של לב לבייב שנפלה אל מותה
 

מזל הדדי, עובדת חברתו של לב לבייב שנפלה אל מותה ( פייסבוק)

 

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "מטעמי צנעת הפרט, אין בכוונתנו להתייחס לפרטי חקירת נסיבות מותה של המנוחה. בניגוד לנטען, לאורך כל מהלך החקירה, ביצעה המשטרה מגוון פעולות חקירה ברגישות, יסודיות ומקצועיות וזאת במטרה להגיע לחקר האמת בדבר נסיבות מותה של מזל הדדי ז״ל. רק ביום חמישי האחרון, בשיחה שהתקיימה בין ראש צוות החקירה במשטרה לנציג משפחת המנוחה ובא כוחם, תואמה פגישה לצורך מסירת ממצאי החקירה ולכן אין שחר לטענות המושמעות בכתבה הכוללות דיסאינפורמציה ללא ידיעת פרטי החקירה וממצאיה כלל".

לפני כחודש, בני משפחתה של הדדי שלחו מכתב רשמי ובו דרשו להוציא את גופתה מהקבר ולבצע בה נתיחה. גורם שבקיא בפרטים טוען כי בעבר, נעשו להדדי במכון לרפואה משפטית בדיקת סי.טי ובדיקות טוקסיקולוגיות. הנתיחה, לדברי הגורם, לא הייתה מוכיחה בהכרח אם הדדי התאבדה או נדחפה למותה.

בתוך כך, פורסם ב"שישי" כי הדדי נשארה לעבוד במשרד כמעט לבדה, בזמן שהעובדים האחרים היו בחופש. החקירה הראשונה של הדדי, שהייתה באזהרה, התקיימה ביום ראשון ה-11 בנובמבר. ביום שלישי באותו השבוע, יומיים לאחר מכן, הדדי קיבלה טלפון מגורם בחברת לבייב והיא התבקשה להגיע לבית נועם שבבורסה. יחד איתה הוזמנה מנהלת חשבונות נוספת, ס', שגם היא נחקרה במשטרה. כאמור, שאר העובדים באותו היום הוצאו לחופשה, ורק מזי ומנהלת החשבונות הנוספת, עבדו במשרד במשך היום כולו. כעת המשטרה בודקת מה הן התבקשו לעשות שם. מאותו היום, על פי העדויות, הדדי לא חזרה להיות עצמה. החקירה במשטרה, והיום ההוא במשרד בבורסה, שברו את רוחה והחדירו בה חרדה עמוקה.