שלג מלאכותי וקוויאר כשר: כך הנובי גוד הפך לחג ישראלי

600 אורחים הגיעו למסיבה בגני התערוכה, שהפכו לערב אחד לחגיגה חורפית בניחוח מוסקבה. מארגן האירוע: "השנה יהיה לראשונה עץ אשוח, 15 שנה לא שמו כי הרבנות התנגדה"

מאות אלפי ישראלים יוצאי ברית המועצות לשעבר ציינו השבוע את ה"נובי גוד", חג השנה החדשה שצובר בשנים האחרונות פופולריות והופך לחג ישראלי יותר ויותר. השנה ציינו את החג במסיבת ענק בגני התערוכה – שהפכו ללילה אחד למוסקבה. כל כרטיס לאירוע עלה מאלף שקלים ומעלה, ולכבוד החגיגה נתפרו וילונות נוצצים, נברשות בעלות 11 כנים הוזמנו במיוחד, ועצי אשוח שנבצעו בשלג מלאכותי הוצבו ברחבי המתחם.

מארגן האירוע, ראובן קים, תיאר את קהל היעד של האירוע: "יהיו לנו 600 אורחים. אזור ה-VIP נע בין 1,500 ל-2,500 שקל לאדם, אליו מגיעים מי שאתם תקראו להם האלפיון העליון או אוליגרכים, אני לא אוהב לקרוא להם ככה". קים, שמארגן את המסיבה בארץ מזה 15 שנה, סיפר כי השנה לראשונה יוצב באולם עץ אשוח. "יש הרבה ישראלים בארץ שממש מפחדים ממנו", הסביר. "עד היום זה היה אחד הדברים שהיו חסרים לנו. 15 שנה לא שמנו עץ, כי הרבנות התנגדה".

 חגיגות הנובי גוד בגני התערוכה
 

חגיגות הנובי גוד בגני התערוכה (חדשות עשר )

 

פרננד מג, השף שניצח על ארוחת 14 מנות ראשונות, שלוש מנות עיקריות וקינוחים, סיפר: "האורחים באים להנות מאוכל, שתייה ואווירה, יש לנו קוויאר סלמון נורבגי – מאכל שהרוסים אוהבים, ו-'מגנום', שמורכב מכבד אווז במקום מגלידה. הכל כשר והגיע אלינו במיוחד".