הסופה בתאילנד מתקרבת: "חשש שתהיה הקשה ביותר זה 20 שנה"

"פאבוק" צפויה להכות בתוך שעות באיים בדרום המדינה - בשיא עונת התיירות. "אנחנו סגורים בחדר, אמרו לנו לעלות לקומה השניה", סיפר עידן לוי, ישראלי השוהה בקוסומוי

הסופה בתאילנד: בצהריים (שישי) צפויה "פאבוק", המוגדרת סופה טרופית, להכות בחופי דרום תאילנד. כבר הלילה ירדה כמות גדולה של גשם והורגשו סופות עזות, ואזורים רבים הוצפו. מאז אתמול החלו חלק גדול מתושבי האיים להתפנות מבתיהם לאזורים בטוחים. אדם אחד שהיה על סירה - התהפך ונהרג. 

בין האיים שצפויים להיפגע גם יעדים תיירותיים שבהם מבקרים ישראלים רבים, בעיקר בתקופה זו שנחשבת לשיא עונת התיירות. "אנחנו סגורים בחדרים, אמרו לנו לעלות לקומה השנייה", סיפר עידן לוי, השוהה באי קוסומוי, "בחוף הים כרגע הגלים גבוהים, הם סוגרים את הגישה לחוף, לא נותנים לעבור. מקווים שיהיה שקט".

מאז אתמול עצרו הרשויות את שירותי המעבורות בין האיים, והחשש הוא כי הסופה תהיה הקשה ביותר מאז 1989, כ-20 שנה, אז נהרגו בסופת הטייפון "גאי" יותר מ-900 בני אדם. בסך הכל נמצאים בנתיב הסופה 16 מחוזות, שניים מתוכם צפויים להיפגע באופן הקשה ביותר, נאקון סי טמרט וסוראט תאני, שבתוכו נמצאים קוסומוי וקופנגן, שני האיים הנחשבים למתויירים ביותר.

  סופת "פאבוק" שבתאילנד
 

סופת "פאבוק" בתאילנד (טוויטר )

 
 סופת "פאבוק" שבתאילנד
 

 ( טוויטר)

 

על מנת לפנות את התושבים הרבים, גייסו הרשויות גם כוחות צבא. החיילים עוברים מבית לבית, ומחפשים תושבים שמסרבים להיפרד מרכושם. "כל המקלטים כבר מוכנים, יש לנו כבר יותר מאלף שנמצאים שם", אמר אמש גורם בכיר ברשויות.

הסופה מתקדמת לעבר החוף במהירות של כ-80 קמ"ש, והגלים כבר עתה נישאים לגובה של יותר משלושה מטרים. "הגשם צפוי להיות כבד, ועלינו להיערך לקראת הצפות", אמר אתמול ראש הממשלה פריות צ'אן-אוצ'ה, "אנחו מוכנים, אבל אם מפלס המים יעלה מעבר לצפוי, נצטרך למצוא פתרונות נוספים".