המרוץ לביטחוניסט: ראשי המפלגות מחזרים אחר ראש השב"כ לשעבר

עוד בטרם הסתיימה תקופת הצינון שלו, גבאי, לפיד ונוספים מעוניינים ביורם כהן, שטרם החליט אם יצטרף לפוליטיקה. גם מפקד חיל האוויר לשעבר אליעזר שקדי על הכוונת

בימים אלה מתבצעים ניסיונות רבים מצדם של ראשי מפלגות, ביניהם אבי גבאי ויאיר לפיד, לצרף את יורם כהן, ראש השב"כ לשעבר, למפלגתם. רבים משייכים את עמדותיו של כהן לבית היהודי, אך לא רבים יודעים שבעמדותיו הפוליטיות הוא מרכז מובהק. כהן טרם קיבל החלטה בנוגע לכניסתו לפוליטיקה, ביחוד לאור העובדה שתקופת הצינון שלו לאחר שירותו במערכת הביטחון תסתיים רק ב-1.6 השנה ולפיכך הוא יוכל להיות מועמד לתפקיד שר, אולם לא יוכל להיות חבר ברשימת מועמדים או לשמש חבר כנסת.

מצבה של מפלגת העבודה בעקבות הפיצול מ"התנועה" בראשות לבני מציבה את גבאי במקום בעייתי. מצדו של יו"ר מפלגת העבודה הצטרפותו של כהן ל"עבודה" עשוי להיטיב עם מצבה ועם מצבו של גבאי ולכן מבין מחזריו הרבים הוא הנואש ביותר, אולם בשל מצבה העגום סביר להניח כי כהן לא יבחר להצטרף דווקא אליה.

 אבי גבאי בריאיון לבוקר אור
 

אבי גבאי "נואש לצרף את כהן" (חדשות עשר )

 

מלבד כהן ישנה דמות ביטחונית נוספת שמחוזרת מאוד בימים האחרונים - אליעזר שקדי, מפקד חיל האוויר לשעבר. עם זאת, על אף ששקדי הביע בעבר עניין בכניסה לפוליטיקה, נראה שהוא לא יעשה את הצעד בסיבוב הזה ויישאר מחוץ לזירה הפוליטית, חרף ניסיונות רבים של ראשי מפלגות למשוך אותו לשורות מפלגתם.