נערכים לסופה בתאילנד: "לישראלים שהזמינו מלון אין עם מי לדבר"

מנהל סניף "המרכז למטייל תאילנד" בקוסמוי, שם צפויה להכות הסערה הטרופית החריגה, אמר כי הם פועלים לסייע לכלל הנופשים שנאלצו להתפנות מהמקום. "הקמנו חדר מצב מיוחד"

לקראת הסופה הטרופית שצפויה להכות החל ממחר (שישי) בדרום מזרח תאילנד ובאייה המתוירים של המדינה, מסר מנהל "המרכז למטייל תאילנד-קוסמוי", מור נבון, כי ״מאז יום רביעי תגברנו משמרות ונמשיך לתגבר גם בשישי-שבת, כדי לסייע לכל הפניות מצד ישראלים שעל האי". כמו כן, הוסיף: "אנחנו מסייעים לכל לקוחותינו וכמובן גם ללקוחות שהזמינו בבוקינג, שעומדים עם דמעות בעיניים ואין להם עם מי לדבר - בעיקר אנחנו מסייעים להזמין חדרים במלונות המרוחקים מקו החוף. החזרנו את כל מי שרצה להמשך חופשה בטיסה חזרה לבנגקוק ומשם להואה הין ופאטאיה לצד הסיוע בהזמנת חדרים".

כמו כן, פרסם "המרכז למטייל תאילנד" הודעה למטיילים אובדי העצות הזקוקים לסיוע: "לקהל לקוחותינו היקר ולכל המטיילים בתאילנד בימים אלו, עקב הודעת הרשויות בתאילנד בנוגע למזג האוויר החריג אשר צפוי לפקוד ביום חמישי בערב ועד שעות הצהריים בשבת את אזור האיים המזרחיים ובכלל זה האיים קוסמוי, קופנגן וקוטאו, אנו מעוניינים להביא לידיעתכם כי ייתכנו שיבושים בפעילות המעבורות באזור ובפעילות שדה התעופה של קוסמוי, אשר עלול להוביל לעיכוב, דחייה ואף ביטול טיסות. על מנת לצמצם את אי הנוחות, הקמנו חדר מצב אשר יפעל במתכונת מיוחדת מיום שישי בבוקר ועד יום שבת בצהריים וינסה לסייע ככל הניתן."

 סופה בחופי תאילנד
 

סופה בחופי תאילנד ( getty images)

 

בעקבות הסופה, שקיבלה את הכינוי "פאבוק", בנגקוק אייר ביטלה את הטיסות לסוף השבוע הקרוב וכן גם את המעבורות בין האיים הפופולריים קופנגן, קוטאו וקוסמוי, כך שלמעשה מנעה את האפשרות לכניסה וליציאה מהם. לדברי מומחי התיירות של המרכז למטייל תאילנד בקוסמוי, מאז 2011 לא נערכו בתאילנד לסופה בסדר גדול שכזה.

מחלקת המטאורולוגיה הרשמית בתאילנד הודיעה כי הסערה הטרופית, שצפויה לפרוץ בדרום מזרח המדינה, תימשך עד ליום שבת, כשהמחוזות העיקריים שיפגעו הם נאקון סי טמרט וסוראט תאני, שבו נמצאים, כאמור, האיים הפופולריים קופנגן, קו טאו וקוסמוי. "האיים כמעט ריקים", הודה מפקד מחוז סוראט טהאני, "בין 30 ל-50 אלף תיירים עזבו מאז תחילת השנה החדשה".
 

"יהיו גשמים כבדים ונצטרך להיערך לשיטפון ולהשפעה על התחבורה", הזהיר ראש ממשלת תאילנד, פריות צ'אן אוצ'ה. "אנחנו אמנם מוכנים לכך, אבל אם הסופה תהיה ממש חזקה נצטרך קצת זמן כדי לפתור את הבעיות". במקביל, הרשויות המקומיות באיים הודיעו כי הן מכינות בתי מחסה בשביל תיירים שמחכים שהסופה תסתיים על מנת להמשיך את הנופש.