נחמיאס ורבין: "גבאי קירב אותנו לאחוז החסימה - אסור שזה יקרה"

הח"כית התייחסה לתמיכתה ביוזמה להדחת היו"ר: "הוא מוכשר, אך לא מתווה דרך שתהפוך אותנו לרלוונטיים". כשנשאלה אם תתפטר במידה שגבאי לא יפנה את כסאו - ענתה בדמעות

ח"כ איילת נחמיאס ורבין (העבודה) התייחסה לתמיכתה ביוזמת הפעילים במפלגתה להדיח את אבי גבאי מתפקיד יושב הראש. "גבאי הוא איש מוכשר, אך הוביל אותנו להתנגשות עם אחוז החסימה – אסור שזה יקרה", אמרה בתוכנית "לונדון את קירשנבאום". לאחר השאלה האם תתפטר במידה וגבאי לא יפנה את מקומו, הגיבה נחמיאס ורבין בדמעות: "אני לא יודעת איך לענות על השאלה הזאת, לא יודעת איך נפרדים משורשים כאלה. זה הבית הפוליטי שלי - אני לא מכירה אחר".

בהמשך, הוסיפה חברת הכנסת כי "זה אמנם הבית הפוליטי שלי, אך אולי לא הפלטפורמה המתאימה. במצב הפוליטי כיום רק פלטפורמות שמביאות לידי ביטוי חיבורים מצליחות. מי שלא מבין את זה  - לא מבין פוליטיקה". נחמיאס ורבין אמרה כי "גבאי צריך להבין שמפלגה זו לא חברה עסקית - הוא חייב להיות מסוגל לגרום לאנשים להיות מחויב אלייך". היא הוסיפה כי "גבאי הוא איש מוכשר, אך הוא לא מתווה דרך שתהפוך את מפלגת העבודה לרלוונטית שוב".

 
 
 
ח"כ איילת נחמיאס-ורבין
 

ח"כ איילת נחמיאס ורבין (חדשות עשר)

 

נחמיאס ורבין התייחסה להודעה על פירוק המחנה הציוני: "האירוע הזה היה סימן למשהו דרמטי שעובר על המפלגה שלנו". לדבריה, "תמכתי במילים הקשות של איתן כבל כיוון שהוא חבר הכנסת המצטיין שלנו - אם הוא אומר דברים מדם לבו חייב להקשיב לו". היא הוסיפה כי "דיברתי עם גבאי בפעם האחרונה לפני יותר משבוע בישיבת הסיעה - אני לא חושבת שאני מקבלת מספיק קשב לטענות שלי".

כל האירועים המרכזיים בדרך אל הקלפי

 

היוזמה נולדה בעקבות קריאה של ח"כ איתן כבל לפרוש מתפקידו נוכח אי ההצלחה בסקרים. פעילי המפלגה פתחו קבוצה באלפיקציית וואטסאפ, הנקראת "צירי ועידה להחליף את גבאי", וכתבו: "יתקיים בקרוב מאוד כנס החתמה ודיון. המטרה – להחתים 1,350 צירי ועידה. הדרישה – לדרוש דיון והצעה לקיים פריימריז פתוחים\סגורים ליושב ראש ורשימה לכנסת ה-21 בלי שום שריון".

כאמור, ח"כ כבל אמר הבוקר בגל"צ כי "גבאי צריך לשקול לפנות את מקומו. לא מוכן לראות את המפלגה טובעת. בעולם העסקים שגבאי מתהדר בו הוא כבר מזמן היה מניח את המפתחות".

על פי הסקרים האחרונים, המחנה הציוני בראשות גבאי מגיעה לשפל עם שמונה מנדטים. כמו כן, ההודעה של יו"ר העבודה על סיום השותפות עם צפי לבני ומפלגת התנועה ופירוק המחנה הציוני, שהגיעה בהפתעה מוחלטת לכל הגורמים, הביאה למתקפה מצד חברי הסיעה. "זו החלטה רעה. זה החיים של כולנו ולא רק שלך", אמר כבל לגבאי. "למה לא שיתפת?".