בתאילנד מתכוננים לסופה טרופית נדירה: עשרות אלפי תיירים עזבו

סופת "פאבוק" צפויה להכות מחר באיי הנופש, ביניהם קופנגן וקוסמוי שבדרום מזרח המדינה ולהביא לגשמים כבדים, רוח חזקה וגלים בגובה של שבעה מטר. "האיים כמעט ריקים"

עשרות אלפי תיירים נטשו כמה מאיי הנופש הפופולריים ביותר בדרום מזרח תאילנד, לקראת סופה טרופית שצפויה להכות החל ממחר (שישי) באזורים אלו ולהביא לגשמים כבדים, רוח חזקה ולגלים בגובה של כשבעה מטרים. הרחצה באזור נאסרה ושירותי המעבורות אל האיים הושעו על ידי הרשויות המקומיות.

הסופה, שקיבלה את הכינוי "פאבוק", היא הסופה הטרופית הראשונה בתאילנד שמתרחשת מחוץ לעונת המונסון מזה כ-30 שנה, וצפויה להכות באיים הפופולריים קופנגן, קוטאו וקוסמוי. בהמשך, צפויה הסופה להגיע גם אל עבר היבשת המרכזית של תאילנד.  

 

ספינות דייג
 

ספינות דייג עוגנות בנמל בדרום מזרח תאילנד בעקבות הסופה הצפויה  (רויטרס)

 


"יהיו גשמים כבדים ונצטרך להיערך לשיטפון ולהשפעה על התחבורה", הזהיר ראש ממשלת תאילנד, פריות צ'אן אוצ'ה. "אנחנו אמנם מוכנים לכך, אבל אם הסופה תהיה ממש חזקה נצטרך קצת זמן כדי לפתור את הבעיות". במקביל, הרשויות המקומיות באיים הודיעו כי הן מכינות בתי מחסה בשביל תיירים שמחכים שהסופה תסתיים על מנת להמשיך את הנופש. 

מחלקת המטאורולוגיה הרשמית בתאילנד הודיעה כי הסערה הטרופית, שצפויה לפרוץ בדרום מזרח המדינה, תימשך עד ליום שבת, כשהמחוזות העיקריים שיפגעו הם נאקון סי טמרט וסוראט תאני, שבו נמצאים, כאמור, האיים הפופולריים קופנגן, קו טאו וקוסמוי. "האיים כמעט ריקים", הודה מפקד מחוז סוראט טהאני, "בין 30 ל-50 אלף תיירים עזבו מאז תחילת השנה החדשה".

בתוך כך, אמש טבע גבר ממוצא רוסי באי קוסמוי לאחר שמשפחתו התעלמה מהאזהרות שלא להיכנס לים עקב מזג האוויר. "גבר בן 56 טבע לאחר שנקלע לסחף חזק", מסרה המשטרה המקומית. "הרשויות המקומיות הזהירו מפני הרחצה בחוף ואף הניפו דגל אדום, אך כנראה המשפחה לא חשבה שהמצב אכן כזה רציני".