עקב הפרסום בחדשות עשר: נפסלה תוכנית לימוד "לתודעת הר הבית"

משרד החינוך הודיע כי תכני ארגון "סטודנטים למען הר הבית" התומך בהקמת בית מקדש שלישי במקום מסגד אל-אקצא, יוסרו בימים הקרובים מתוכנית הלימודים בחטיבת הביניים

משרד החינוך החליט היום (חמישי) על הוצאת ארגון "סטודנטים למען הר הבית", שאנשיו תומכים בהקמת בית מקדש שלישי במקום מסגד אל-אקצא, ממקצוע תרבות יהודית-ישראלית הנלמד בחטיבת הביניים בבתי הספר החילוניים. זאת, בעקבות פרסום חדשות עשר כי המשרד הסמיך את הארגון להעביר תוכן זה לתלמידים. 

בימים הקרובים משרד החינוך יעביר את הארגון והתוכנית "לתודעת הר הבית" שבנה מהרשימה הכחולה - גופים מאושרים אך לא מתוקצבים, לרשימה האדומה, שכוללת את התוכניות והגופים שהמשרד מצא כפסולים ולא ראויים להילמד ולהיכנס לבתי הספר כלל. 

 פעילים למען הר הבית
 

פעילים למען הר הבית (חדשות עשר)

 

ראשי הארגון, פעילים בכירים גם בתנועת "אם תרצו", הם תום ניסני שהתחתן בהר הבית בניגוד להוראות המשטרה והודח משירות קבע בשל פעילותו, מעיין מגן, תומכת הרב כהנא ומשנתו, וחיים ברוש שנעצר לאחר שהפיץ תמונות חזיר ליד כיפת הסלע. למרות העמדות האלה ומעצרי אנשי הארגון, הם מעבירים לתלמידים אג'נדה שנויה במחלוקת בנושא בית המקדש - במסגרת מקצוע החובה תרבות יהודית ישראלית.

"הפעילים האלה הם מההזויים והקיצוניים שיש בימין הישראלי. האג'נדה שלהם היא ניאו-כהנאיסטית, חלק מהם בעד הרס המסגדים על הר הבית", אמר לחדשות עשר רן כהן, מייסד "הבלוק הדמוקרטי". "במסווה של חינוך ליהדות הם מחנכים אותם לסוגיות ודברים סופר קיצוניים, שאני מאמין שרוב הציבור בישראל לא היה מעוניין בהם".

 לימוד דת בגן ילדים
 

לימוד דת בגן ילדים (חדשות עשר )

 

בשל הבחירות המתקרבות, שר החינוך נפתלי בנט היה מעדיף להימנע מפרסומים אלו, שכן הוא מעוניין למשוך אליו מצביעים מקרב הציבורי החילוני-ימני. בעקבות פניית חדשות עשר, משרד החינוך יערוך בימים הקרובים בדיקה מקיפה לגבי כלל הגופים החיצוניים שנכנסים לבתי הספר.

מארגון סטודנטים למען הר הבית נמסר אמש בתגובה כי: "אנו כמתנדבים מציעים ללמד על ההיסטוריה והמורשת של הר הבית. גם לחילונים מגיע לדעת את האמת על קדושת המקום ולא לפחד ממנה".

ממשרד החינוך נמסר אתמול בתגובה: "נערוך בדיקה מקיפה אודות פעילות העמותה, אם יימצא שהיא פועלת בניגוד לקריטריונים של המשרד, תופסק פעילותה".

יו״ר מרצ תמר זנדברג, אמרה בעקבות הפרסום כי: "אם הימין החדש מתעסק בשטיפת מוח לילדים חילונים על הר הבית על ידי הקיצוניים ביותר, אני לא רוצה לדעת עד כמה מסוכן הימין הישן. אל מול כל הימין הזה יש פתרון אחד והוא שמאל גדול".