"הרגשתי חובה לעמוד יחד עם המיעוט": ח"כ דב חנין בריאיון פרישה

חבר הכנסת היהודי היחיד ברשימה המשותפת הסביר את ההחלטה שלו לייצג את המפלגה, למרות שלא תמך בחבירת חד"ש אליה. "הרגשתי שמתנהל עליהום מול המיעוט הערבי"

דב חנין, חבר הכנסת היהודי היחיד ברשימה המשותפת, הסביר הערב (רביעי) בריאיון פרשה שהעניק ל"לונדון את קירשנבאום", לאחר ההודעה כי לא יתמודד בבחירות הבאות, מדוע החליט להתמודד מטעם המפלגה הערבית לכנסת, חרף העובדה שהיה אחד מחברי תנועת חד"ש שהתנגדו לאיחוד עם בל"ד, רע"ם ותע"ל.

"החלטתי זאת כיוון שהרגשתי שמול המיעוט הערבי מתנהלים בארץ עליהום, מתקפה והסתה ושמים את המיעוט בפינה", אמר חנין. "הרגשתי שחובתי לעמוד יחד עם המיעוט. אני אומר את זה כיהודי, שהרי היהודים עמדו הרבה שנים בפינה. אני גאה בהחלטה הזו ושלם איתה".

 

חבר הכנסת הסביר כי למרות שהיה באופוזיציה, הצליח להשפיע רבות. "הייתה לי השפעה עצומה, העברתי יותר חוקים מרוב חברי הקואליציה. זה לא רק המספר שלהם, הרבה יותר ממאה חוקים, אלא התוכן שלהם", אמר חנין.

"באתי כדי להשפיע ואני משפיע, אני נאמן לערכים שלי", הוסיף חנין, המאמין בתפיסת עולם סוציאליסטית. "אני לא מאמין שאי הצדק בעולם יישאר, אני חושב שהחלום היהודי של תיקון עולם הוא רלוונטי. אי השוויון קיצוני, והתיקון דרוש יותר מאי פעם".

אתמול, כזכור, הודיע חנין כי לא יתמודד בבחירות לכנסת הבאה באפריל. במסיבת עיתונאים שכינס אמר חנין כי ימשיך לעסוק בפעילות ציבורית: "אני לא עוזב את המאבק ולא פורש מהחיים הפוליטיים. החלטתי לא להציג את מועמדותי לכנסת הבאה אבל הפוליטיקה לא מתחילה ולא מסתיימת בכנסת"

כל האירועים בדרך אל הקלפי

 

"אני הולך לעשות שינוי בדרך בה אני מעורב בפוליטיקה. מאז נבחרתי לכנסת, ב-2006, היא הייתה עבורי במה להביע עמדות שלא היו מקובלות על הרוב", אמר חבר הכנסת במסיבת עיתונאים שכינס בכנסת. "אבל לרגע לא הסתפקתי בגינוי המציאות. עשיתי ככל יכולתי כדי לשנות אותה, לטובת האנשים. בהעברת חוקים, בהתנגדות ובלימת חוקים מסוכנים, בליווי מאבקים, ובהובלת ועדות", הוסיף. 

לדבריו, השלטון הקיים העמיק את הפערים בין ערבים ליהודים וגרם "למרחב הדמוקרטי לסבול מהסתה". לכן, כך אמר, "הבנתי שהספינה שלנו נוסעת במלוא העוצמה בכיוון הלא נכון ושינוי הכיוון לא יכול להיעשות מהחרטום, מהכנסת, צריך לשנות את כיוון המפרשים באמצעות עבודת עומק בשטח". 

דב חנין בהודעה מיוחדת בכנסת
 

דב חנין בהודעה מיוחדת בכנסת (חדשות עשר)