גבאי על ההיפרדות מלבני: "היא אישה חזקה מאוד; לא מסכנה"

יו"ר העבודה התייחס ברדיו 103FM , להיפרדות ממנה ולפירוק המחנ"צ, ואמר כי "מעולם לא הסתכלתי על יו"ר התנועה כעל אישה, אלא כעל קולגה"

יו"ר מפלגת העבודה, אבי גבאי, התייחס הבוקר (רביעי) בתכנית "מועדון ארוחת הבוקר" ברדיו FM103 לפירוק השותפות עם ציפי לבני: "היא אישה חזקה מאוד, מעולם לא הסתכלתי עליה כאישה אלא כעל קולגה. היא לא מסכנה, היא פוליטיקאית".

גבאי הוסיף כי "מפלגת העבודה עשתה הרבה מאוד דברים גדולים לישראל. מפלגה חזקה עם אנשים טובים, נבחרת מצוינת. נעשה את השינוי בישראל כי אנחנו היחידים שמחויבים לשינוי. כל האחרים שואלים את עצמם באיזה תפקיד הם ישבו בממשלה הבאה של נתניהו – זה ההבדל הגדול. יש ליכוד ויש עבודה, ואנחנו האלטרנטיבה לליכוד".

נוסף לכך, יו"ר העבודה התייחס לבני גנץ ומפלגתו החדשה, "חוסן לישראל", ואמר: "אני חושב שגנץ איש מצוין וטוב שהוא נכנס לפוליטיקה, אבל בסוף, צריך להחליט אם רוצים שינוי במדינה או להישאר עם נתניהו".

כל האירועים המרכזיים בדרך אל הקלפי

 

לבני בתגובה למהלך של גבאי: "אירוע מכוער לתפארת"

יו"ר התנועה התייחסה אמש בריאיון לחדשות עשר על תחושותיה בזמן הודעתו של גבאי: "זו הייתה הפתעה. לא הרגשתי מושפלת. אני מקבלת תגובות מנשים שאומרות שהסיפור שבו עומד גבר, עלק, הופך את עצמו לגבר גבר בזה שהוא מנסה להשפיל אישה בפומבי – הימים האלה נגמרו. גם לדעתי". היא סיפרה כי אחרי הישיבה, "אמרתי שהשותפות הזאת באמת לא עבדה. אני נלחמת כל התקופה, גם כיו"ר האופוזיציה, על העמדות שאני מאמינה בהן. ההכרעה עברה לידי הציבור".

לטענתה, "אני לא יודעת למה גבאי עשה את זה. אני יודעת שהעובדה שדיברתי על חיבורים ועל גוש היה דבר שהפריע לו, אך בעיניי זה היה יכול לייצר מהפך. אני יוצאת מהאירוע הזה עם אותן עמדות ואותן השקפות עולם, ואביא אותן לציבור, שעכשיו ההחלטה היא בידיו". "אני בראשות התנועה מציעה את העמדות שלי ואת עצמי", אמרה לבני, "יכול להיות שהציבור לא יחשוב שזה מספיק טוב, ואני אקבל בהכנעה את ההכרעה, אבל אני אדע שנלחמתי על העמדות האלה שרבים חוששים להגיד בקול. אני מאמינה בחיבורים, וזה דבר רצוי בעיני למהפך".

ציפי לבני ואבי גבאי
 

ציפי לבני ואבי גבאי (רויטרס )

 

צפו בעימות בין ציפי לבני לפרשן חדשות עשר, רביב דרוקר, שהתפתח במהלך הריאיון >>

כאמור, יו"ר מפלגת העבודה הודיע בישיבת הסיעה על פירוק המחנה הציוני, והבהיר כי אנשי "התנועה" לא ישוריינו ברשימת מפלגתו לקראת הבחירות. לבני, על פי גורמים בסביבתה, לא ידעה כלל על המהלך וקיבלה אותו בהלם מוחלט לעיני המצלמות.

בהודעתו אמר גבאי: "קיוויתי והאמנתי שהשינוי והשותפות החדשה יובילו לצמיחה שלנו, לחיבור של ממש, לפרגון הדדי, אבל הציבור חכם הוא רואה שזה לא מצב הדברים והתרחק", אמר גבאי. "אני עדיין מאמין בשותפות, בחיבורים, בלאחד מחנה גדול ומחויב לשינוי, אבל חיבורים מוצלחים מצריכים חברות, עמידה בסיכומים ונאמנות לדרך. זה לא קורה בשותפות הזאת ולכן אני שוב בוחר בציבור. ציפי, אני מאחל לך הצלחה בבחירות, בכל מפלגה שבה תהיי".

לאחר שעיכלה את הבשורה, לבני הגיבה ואמרה: "אמא שלי הייתה אומרת 'כל עכבה לטובה', ואני רוצה להוסיף 'כל הפתעה לטובה'", אמרה לבני. "הקמתי את המחנה הציוני כשותפות של העבודה והתנועה עם יצחק הרצוג. זה לא סוד שהיה לי קשה לחבור עם מפלגת העבודה, אני עדיין יותר מחוברת לז'בוטינסקי מאשר לבן גוריון, אבל חשבתי שצריך לחבור יחד למען הציונות".

מאוחר יותר באותו יום, גבאי הודיע כי הוא מינה את ח"כ שלי יחימוביץ' לתפקיד יו"ר האופוזיציה במקום לבני ואמר: "אני גאה בשלי, ח"כית מצוינת שמובילה מאבקים נחושים בכנסת ומחוצה לה", מסר גבאי, "שלי היא דוגמה לשליחת ציבור המחויבת לשינוי. היא מילאה בעבר בנחישות ועל הצד הטוב ביותר את תפקיד יו"ר האופוזיציה. אנחנו ערוכים לבחירות ולניצחון".