חוק חדש יאפשר רכישת שירותי תיירות מוזלים, אך באופן מוגבל

על פי החוק, ניתן יהיה לבצע עסקאות במחיר נמוך - בתמורה לוויתור על הזכות לבטלן. עם זאת, הוא כולל שירותי תיירות בלבד ותקף רק לחו"ל ולכן לא יוזיל שירותים בתוך הארץ

חוק הגנת הצרכן בישראל מקנה את הזכות לבטל עסקאות רכישה שבוצעו באינטרנט בתוך 14 ימים. חוק חדש שעבר היום בכנסת, יאפשר לצרכנים לקנות שירותי תיירות מוזלים - בתנאי שיוותרו על הזכות להתחרט ולבטל את הרכישה. על פי החוק, ניתן יהיה להזמין שירותי תיירות בשני מסלולים - מסלול רגיל, המאפשר לבטל את העסקה בתוך 14 ימי עסקים או מסלול זול יותר שאינו מאפשר החזר כספי במידה ונתחרט אחרי הרכישה.

סוכני הנסיעות, ואתרי הזמנת המלונות הישראליים יציעו מעתה חדרים במלונות בחול במחיר רגיל וחדרים מוזלים - ללא החזר כספי. ניתן יהיה להשיג כרטיסים מוזלים לשיט ולטיסות פנים באירופה ובארצות הברית תמורת אי האפשרות לביטול, כפי שנהוג באתרים הבינלאומיים.

עם זאת, החוק שעבר היום הוא חוק חסר מאוד. בניגוד לאתרי חברות התעופה הזרות, החוק אינו נוגע לטיסות מישראל ואליה ולא תינתן האפשרות לרכוש כרטיסי טיסה מוזלים מהארץ בהתאם לחוק. גם המלונות בישראל לא יוכלו להציע חדרים מוזלים מכיוון שהחוק החדש כולל למעשה שירותי תיירות בלבד – רק מחוץ לגבולות המדינה.