בנט ושקד מכריזים על המפלגה החדשה, רויטרס

בנט עונה למבקרים: "המפץ בימין מבטיח את ניצחון הגוש"

שר החינוך צייץ את הדברים בטוויטר, בתגובה לביקורות הרבות שהוטחו בו ובשרה איילת שקד, לפיהן ההחלטה להתפלג מהבית היהודי ולהקים מפלגה חדשה מנפצת את גוש הימין

בחירות 2019שר החינוך, נפתלי בנט, הגיב היום (ראשון) בחשבון הטוויטר שלו על ההאשמות לפיהן המהלך הפוליטי שלו ושל השרה שקד להתפלג מהבית היהודי ולהקים את מפלגת "הימין החדש" מנפצת את גוש הימין. לדבריו: "המפץ בימין, של הקמת הימין החדש, מבטיח את ניצחון גוש הימין". 

 
 
 
 

הציוץ של שר החינוך בנט:

התגובה של בנט מגיעה ברקע הביקורות הרבות שהוטחו בו מרחבי הקשת הפוליטית, לאחר הודעת הקמת המפלגה. דקות ספורות לאחר מתן ההודעה, מפלגת הליכוד הגיבה למהלך: "יש מי שלא למד את הלקח של בחירות 92’ כשהימין ריסק את עצמו לרסיסי מפלגות ובכך הביא לעליית ממשלת שמאל ולאסון אוסלו. הדרך היחידה להבטיח את שלטון הימין היא להצביע רק לליכוד בראשות נתניהו".

גם ח"כ בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי), ביקר את ההחלטה של הקולגות שלו לשעבר, ואמר לחדשות עשר: "אני מופתע. אבל בסוף היה מדובר במהלך שהוא כנראה היה בלתי נמנע. בנט ושקד מלכתחילה לא באו לפוליטיקה כדי להיות מנהיגי הציונות הדתית. הם דיברו לאורך כל הדרך על הרצון שלהם לפרוץ, להיות על כיסא ראש הממשלה". 

  בנט ושקד מכריזים על הקמת מפלגה חדשה
 

בנט ושקד מכריזים על הקמת מפלגה חדשה ( רויטרס)

 


 

מוקדם יותר היום, בעקבות היענות נמוכה נדחה המפגש שתוכנן להתקיים הערב בין שרת המשפטים איילת שקד ושר החינוך נפתלי בנט עם פעילי הבית היהודי. חלק מהפעילים שהוזמנו לפגישה, שבה תכננו בנט ושקד לבקש מהם להצטרף למפלגה החדשה, הודיעו כי לא ישתתפו בה. מלשכתה של שקד נמסר כי "מפגש הפעילים נדחה במספר ימים כדי לאפשר לארגן את המפגש בצורה טובה יותר". ממפלגת הימין החדש נמסר כי "הייתה היענות עצומה - נקיים את המפגש בקרוב כדי להיערך בהתאם".

אישרה ועדת הכנסת את התפלגותם של חברי הכנסת נפתלי בנט, איילת שקד ושולי מועלם ממפלגת הבית היהודי, לצורך הקמת מפלגת צל"ש. הפיצול, עליו הכריזו שרי המפלגה אמש, ככל הנראה תוכנן מראש תקופה ארוכה, שכן בדיון היום נחשף כי בנט ושקד קנו את המפלגה מיוסף פריצקי כבר בחודש אוגוסט. יו"ר הוועדה, ח"כ מיקי זוהר, הזכיר בפתח הדיון כי לוועדה אין סמכות לפסול את בקשת השלושה - אלא במקרה בו הטפסים לא הוגשו כראוי. היועץ המשפטי לכנסת, אייל ינון, אישר כי הבקשה הוגשה כראוי, ולאחר הצבעה של חברי הוועדה - אושרה בקשת הפיצול. 

 הלוגו של מפלגת "הימין החדש"
 

הלוגו של מפלגת "הימין החדש" ( דוברות "הימין החדש")

 

בתוך כך, הערב פורסם הלוגו החדש של מפלגת "הימין החדש", כאשר השרה שקד מופיעה לפני שמו של בנט. ניתן להניח שמדובר במהלך שמעיד על המשקל הרב שיינתן לה בהנהגה המשותפת ובמקפיין הבחירות. אתמול, במעמד ההודעה על הקמת המפלגה, הייתה זו שקד שדיברה ראשונה ולמעשה בישרה על המהלך.