סקר חדשות עשר: כך המפלגה של בנט ושקד תשפיע על מפת המנדטים

מהסקר עולה כי "הימין החדש" תקבל 8 מנדטים וכי הבית היהודי בלי מנהיגיה בחמש השנים האחרונות לא תעבור את אחוז החסימה. הליכוד מתחזקת לעומת הסקר הקודם ב-3 מנדטים

בחירות 2019מסקר מנדטים של חדשות עשר אמש (ראשון) עולה כי לו הבחירות היו מתקיימות היום, מפלגת "הימין החדש" בראשות נפתלי בנט ואיילת שקד הייתה מקבלת שמונה מנדטים, מה שיוביל לכך שהבית היהודי לא תעבור את אחוז החסימה. הליכוד הייתה מתחזקת ל-30 מנדטים לעומת 27 שקיבלה בסקר הקודם, ובמצב כזה ראש הממשלה יהיה בנימין נתניהו.

מפלגת "חוסן לישראל" של בני גנץ תקבל לפי הסקר 14 מנדטים, ירידה של מנדט לעומת הסקר הקודם. הרשימה המשותפת במתכונתה הנוכחית תקבל 13 מנדטים, עלייה של מנדט לעומת הסקר הקודם. יש עתיד נחלשת במנדט ומקבלת 11 מנדטים, לעומת 12 בסקר הבחירות מהשבוע שעבר. המחנה הציוני בראשות אבי גבאי מגיעה לשפל חדש עם שמונה מנדטים, לעומת תשעה בסקר הקודם. 

 סקר מנדטים
 

סקר מנדטים (חדשות עשר )

 
 
 

מאז הודיעו בנט ושקד על הקמת המפלגה החדשה, בימין תקפו אותם בטענה שהמהלך יחליש את הימין ויסכן את שלטון נתניהו. ואכן, לפי הסקר, "הימין החדש" מחליש מפלגות ימין אחרות כמו הבית היהודי, שכאמור לא עוברת את אחוז החסימה וליברמן עומד על ארבעה מנדטים. ייתכן שבמצב כזה שבו מפלגו ימין לא עוברות את אחוז החסימה, גוש הימין ייפגע, מה שיכול להוביל לניצחון של גוש המרכז-שמאל.

כאמור, "הימין החדש" מקבלת שמונה מנדטים, והבית היהודי מקבלת שלושה מנדטים, כלומר לא עוברת את אחוז החסימה. בסקר הקודם קיבלה הבית היהודי תשעה מנדטים. יהדות התורה וכולנו שומרות על כוחן עם שבעה ושישה מנדטים בהתאמה. ישראל ביתנו, מרצ ו"גשר" של אורלי לוי אבוקסיס יורדות כל אחת במנדט ומקבלות חמישה. ש"ס שומרת על כוחה ומקבלת חמישה מנדטים גם היא.

 סקר מנדטים
 

סקר מנדטים ( חדשות עשר)

 

הסקר כלל 705 נשאלים, מהם 604 מהאוכלוסייה היהודית ו 101 מהמגזר הלא יהודי. הסקר נערך על ידי פרופ' קמיל פוקס. התשאול  במגזר היהודי נערך על ידי חברת פרוייקט המדגם בהנהלתו של ד"ר אריאל איילון. התשאול במגזר הלא יהודי נערך על ידי חברת סטט-נט בהנהלתו של יוסף מקלדה. טעות הדגימה היא 3.7%.

שלשום, כזכור, שר החינוך נפתלי בנט ושרת המשפטים איילת שקד כינסו מסיבת עיתונאים בבית סוקולוב שבתל אביב שבה הודיעו על פרישה ממפלגת הבית היהודי והקמת מפלגה חדשה בשם "הימין החדש", חצי דתית חצי חילונית, שבמסגרתה השניים ישתפו פעולה בהנהגה משותפת.

 סקר מנדטים
 

סקר מנדטים (חדשות עשר )

 

אחד השמות שחוזרים לשיח הפוליטי הוא ינון מגל, שזכה להצעה מצד שקד ובנט להצטרף למפלגתם החדשה. כזכור, מגל נבחר כחלק ממפלגת הבית היהודי לכנסת ה-20, אך התפטר במהלך הכהונה עקב טענות כלפיו בחשד להטרדות מיניות ולמעשים מגונים.

הלוגו של מפלגת "הימין החדש"
 

הלוגו של מפלגת "הימין החדש" ( דוברות "הימין החדש")