"קצת יותר גדול ממה שציפינו": התינוק שנולד במשקל של כ-7 ק"ג

התינוק הכבד נולד בטקסס ובגיל שבועיים היה במידת בגדים של גילי 6-3 חודשים. הוריו המאושרים הצליחו להביאו לעולם, חרף בעיות פוריות שמהן סובלת האם. "רק שיהיה מאושר"

במשקל כבד: תינוק במשקל 6.7 ק"ג נולד לזוג בטקסס – יותר מפי שתיים ממשקלו של תינוק ממוצע. על פי הדיווחים מדובר בתינוק הגדול ביותר שנולד בבית החולים הרפואי ארלינגטון שבמדינה.

התינוק עלי נולד להוריו ג'ניפר ואריק מדלוק, ב-12 בדצמבר בעיר ארלינגטון, ויולד באמצעות ניתוח קיסרי. בתם הראשונה של הזוג, אנאבל, נולדה במשקל של יותר מארבעה קילוגרמים.

הגעתו של התינוק עלי לעולם היא ברכה עבור הזוג מדלוק: בריאיון לרשת CNN, סיפרה ג'ניפר כי היא סובלת מדרגה חמורה של תסמונת השחלות הפוליציסטיות, מה שהעלה את החשש שתתקשה להיכנס להיריון. בשל כך, הביאו הזוג את ביתם אנאבל, כיום בת שנתיים, בעזרת טיפולי פוריות.  

 התינוק עלי
 

התינוק עלי (CNN )

 

לפי עדותם, הלידה לא הייתה קלה, הן לג'ניפר והן לבנה התינוק. עלי שהה כשבוע ביחידה לטיפול נמרץ, בשל ספירה של רמת סוכר וטסיות דם נמוכה. אמו, סבלה מדלקת משנית לאחר הלידה, שלפי הערכות הרופאים ייקחו לה שבועות כדי להתאושש ממנה.

"לא משנה כמה הוא גדול, אני מברכת על כך", אמרה ג'ניפר. "עלי כל כך גדול כשבגיל שבועיים הוא לובש בגדים שמתאימים לתינוקות בני שלושה עד שישה חודשים. בנוסף, מידת החיתול שלו היא שלוש", אמר אביו אריק. עוד הוסיף: "הוא ישן, אוכל כפי שצריך ובריא. הוא רק קצת יותר גדול ממה שציפינו".

בני הזוג אמרו בריאיון כי רבים החלו לנבא במה יעסוק עלי בעתיד על פי גודלו, אחת התחזיות – שחקן פוטבול. "הוא אהוב", אמר אריק. "שיעשה מה שעושה אותו מאושר". 

על פי הרישומים בספר השיאים של גינס, התינוק הכבד ביותר בעולם נולד בשנת 1879 באוהיו שבארצות הברית במשקל של 10.8 קילוגרמים ובאורך של 71.2 סנטימטרים. התינוק, שלא ניתן לו באופן רשמי שם ורק כונה "בייב", מת 11 שעות מאוחר יותר.