גבאי על הבחירות: "מלחמה על עתיד ישראל - אייצג את השינוי"

יו"ר המחנה הציוני התייחס באירוע שבתרבות לבחירות הקרובות: "אנשים התייאשו מהשלטון, אך הם יבינו שניתן לשנות". יעלון: "איני מתנגד לליכוד - אך לא אשב בממשלת נתניהו"

יו"ר המחנה הציוני, אבי גבאי, התייחס הבוקר (שבת) לבחירות הקרובות: "אני הולך להיות ראש הממשלה הבא - אנשים רוצים שינוי ואני מייצג אותו". גבאי אמר את הדברים באירוע שבתרבות בחיפה, והוסיף "עדיף לי להוריש לילדיי מדינה טובה מאשר להוריש להם דירה".

גבאי חידד את המסרים שאמר כבר באמצע השבוע: "הבחירות הקרובות הן ביני לבין נתניהו כי כל המתמודדים האחרים במערכת הפוליטית אומרים ומתכוונים לשבת בממשלה שלו. באתי לעשות שינוי גדול במדינה ואני לא מאמין שאפשר לעשות שינויים גדולים בממשלה בראשות נתניהו".

כל האירועים המרכזיים בדרך אל הקלפי

לדבריו, "אנחנו כרגע במלחמה אמיתית על החיים, על החופש ועל העתיד של אזרחי ישראל. אני מייצג תפיסת עולם וקבוצה גדולה של אזרחים שמאמינים שאפשר לשנות. יש אנשים שהתייאשו וזה מה שהשלטון אומר - תגידו תודה על מה שיש. אני מייצג תפיסה שאומרת שאת הדברים האלה אפשר לשנות".

גבאי התייחס לחקירות ראש הממשלה: "נתניהו הוא יו"ר הליכוד והוא יהיה מועמד הליכוד לראשות הממשלה גם אם יתפסו אותו עם היד בקערה של העוגיות – בכל מקרה לא אשב בממשלה בראשותו". יו"ר המחנ"צ הוסיף כי "מטריד אותי שעם ישראל יגיע מוסת לקלפים, אבל כשמישהו הלך לקיצון התפקיד שלנו אינו ללכת לקיצון השני אלא למתן זאת – זה הקמפיין שלנו".

 שמולי נואם בכנסת
 

ח"כ איציק שמולי - שר הבריאות בממשלה הבאה? (ערוץ הכנסת)

 

יו"ר המחנה הציוני פירט את תוכניותיו העתידיות במידה וייבחר לראשות הממשלה. גבאי פנה לקהל, תושבי חיפה, ואמר כי "שר הבריאות בממשלתי יהיה איציק שמולי, כי יש לו את החמלה המתאימה. בחיפה הנושא המרכזי הוא בריאות – זיהיתי זאת כבר כשהייתי השר להגנת הסביבה".

בסיום דבריו התייחס לבחירתה של ד"ר עינת קליש-רותם לראשות עיריית חיפה: "אחרי שנים ארוכות קליש החזירה את השליטה של מפלגת העבודה לעיר – אין לי ספק שבחמש שנים הקרובות היא תעשה דברים שלא האמנו שאפשר היה לשנות".

שר הביטחון לשעבר, משה (בוגי) יעלון, שהודיע השבוע על הקמת מפלגה חדשה, השתתף אף הוא באירוע שבתרבות והתייחס לבחירות הקרובות: "אני לקואליציה בראשותו של בנימין נתניהו – לא נכנס. אין לי שום דבר נגד הליכוד למעט התהליך שנתניהו הוביל אותו". יעלון התייחס גם למבצע "מגן צפוני" להשמדת מנהרות חזבאללה: "העיתוי של המבצע - פוליטי".

נוסף על כך, התייחס יעלון למתיחות בדרום: "מרגע שפוגעים באינטרס שלך ולא משנה אם זה בלון, רקטה או כדור – הפרת ריבונות זה קו אדום שאם אתה לא מגיב אליו הוא הופך להיות לגיטימי". כמו כן, התייחס יעלון להעברת הכסף הקטארי לעזה: "צריך להכניס כסף למשכורות, אך למה לתת את זה לחמאס? בתקופתי דובר על כך שזה יעבור לבנק הדואר בעזה וכל אחד יקבל את המשכורת שלו".

 בוגי יעלון בשבתרבות בחיפה
 

משה (בוגי) יעלון בשבתרבות בחיפה (חדשות עשר)

 

ח"כ מירב בן ארי (כולנו) התייחסה אף היא לבחירות שייערכו באפריל: "כולם אומרים לי שאין תחליף לנתניהו ואמרו את זה גם על מנהיגים אחרים. בסופו של דבר יש תחליפים לכולם". בן ארי התייחסה גם למפלגה החדשה של אורלי לוי אבקסיס: "מה ההישג הכי משמעותי לציבור שלה? דיור צבורי? זה בכלל הישג שלנו. אני לא חוששת לרגע ממנה, זה עשר שנים שהיא בכנסת ולא ראיתי שום דבר שניתן לייחס אליה". בן ארי אמרה את הדברים באירוע שבתרבות במועצה האזורית גן רווה.

בווידיאו: מירב בן ארי באירוע "שבתרבות"

השבוע פורסם בחדשות עשר כי גבאי אמר לכמה ממקורביו כי הציע לרמטכ"ל לשעבר, בני גנץ, את ראשות מפלגת העבודה. לדברי גבאי – גנץ סירב להצעתו. בסקר חדשות עשר קיבל המחנה הציוני 12 מנדטים. עם זאת, כניסתו של גנץ לפוליטיקה הורידה את מספר המנדטים של המחנ"צ לתשעה בלבד.

כמו כן, במהלך השבוע דווח כי חברי הכנסת יוסי יונה, איתן כבל, מיקי רוזנטל, נחמן שי ואיילת נחמיאס-ורבין ממפלגת המחנה הציוני ניהלו מגעים עם יו"ר מרצ, תמר זנדברג, בדבר פרישה מסיעתם וחבירה אפשרית למפלגתה, וזאת לנוכח מצבה העגום של מפלגתם בסקרים. ח"כ כבל הכחיש את הדברים: "הפרסום פשוט איננו נכון ולא היה נכון מעולם. לא הייתה כוונה ואין לי כוונה לעבור למרצ וזאת מבלי להמעיט מכבודה של מרצ". במקביל, גבאי נפגש השבוע עם יו"ר האופוזיציה ציפי לבני כדי לדון במחלוקות ביניהם.