"חוששת לעתיד של הילד שלי": כך השתלטה ה"הדתה" על השיח בישראל

לאחרונה ניתן לשמוע את המינוח הנפיץ כמעט בכל מקום. הורים המודאגים מהשינויים שחלים לטענתם במע' החינוך החליטו לצאת למאבק: "התנ"ך זולג ללימודי גיאוגרפיה" • הפרק ה-1

במשך עשור המונח "הדתה" הופיע בקושי בשולי המחקר האקדמי, אך בשלוש השנים האחרונות, מאז כניסתו של נפתלי בנט למשרד החינוך, כבש כמעט כל ויכוח פוליטי בארוחת שישי, ברשתות החברתיות ובכלי התקשורת.

כך למשל, בשנת הבחירות ב-2015 פורסמו 703 כתבות שעסקו בהדתה, ושנה לאחר מכן המספר כמעט הכפיל את עצמו. בשנה הנוכחית, לצורך ההשוואה, פורסמו כבר 5,680 פרסומים בנושא. בנוסף, אם בשנת 2016 התקיימו פחות מ-4,000 שיחות על הדתה ברשתות החברתיות, השנה יותר מ-40,000 דיונים התקיימו בנושא - עלייה של יותר מאלף אחוזים בתוך שנתיים.
 

 הורים מודאגים
 

"חוששים לעתיד הילדים" - הורים מודאגים בבית קפה בתל אביב (חדושת עשר)

 

בשכונת מעוז אביב שבצפון תל אביב, הורים מודאגים התכנסו לחלוק את תחושותיהם. "אני חוששת לעתיד של הילד שלי, חד-משמעית", ציינה דליה שלזינגר אם לילד בגן. "ביום ירושלים הדבר שהכי הדגישו זה קיר ההפרדה שמצד אחד עומד ילד ומצד שני עומדת ילדה". סיל וייסנברג, אם לשני ילדים בבית הספר, דיווחה על זליגת תכנים יהודיים לספרי הלימוד: "הבעיה מתחילה כשהתנ"ך או כל מיני ספרים מתחילים לזלוג לתוך ספרי הגיאוגרפיה והמתמטיקה".