עדותו של המתלונן נגד מוטי אלון: "התקשיתי לנשום, פחדתי שהוא יאנוס אותי"

בחדשות 10 פורסמו לראשונה העדויות המפלילות של א' בפני חוקרי המשטרה, שהובילו להרשעתו של הרב בביצוע מעשים מגונים. "הוא דיבר על הא ועל דא, אבל היה עסוק יותר בלגעת מאשר בלייעץ", שחזר תלמידו. גם מנקה שעבדה סמוך לביתו של אלון העידה: "ראיתי אותו ואת הנער מתגפפים ומתחבקים, הוא נראה היה נבוך"

"הבנתי שכרטיס היציאה שלי מהדבר הזה הוא לחכות עד הסוף. צמצמתי מגע כמה שיכולתי" - כך שחזר א', תלמידו של הרב מוטי אלון, את האירועים שהובילו היום (רביעי) להרשעתו של אחד הרבנים המוכרים בציונות הדתית בביצוע מעשים מגונים. עדותו של א' בפני חוקרי המשטרה נחשפה לראשונה במהדורה המרכזית של חדשות 10.

 

(5:46 דקות)

הרשעתו של אלון בבית המשפט התאפשרה בזכות אותה העדות שסיפק א' בשנת 2010. כשנפגש לראשונה עם הרב, הוא היה בסך הכל בן 17, ואת התלונה הוא הגיש 5 שנים מאוחר יותר. במשך שעות הוא גולל בפני החוקרים את שעבר עליו.

 

"הרב אלון המשיך לדבר על הא ועל דא, אבל היה עסוק יותר בלנגוע מאשר בלייעץ. היה לי ברור שהמגע הוא מגע מיני, ובוטה בצורה בלתי שגרתית", סיפר א' ותיאר את תחושותיו: "חשבתי לעצמי, למה הוא לא מפסיק? ואיך הוא לא מבין שאני לא רוצה בזה?".

 

תלמידו לשעבר של אלון הסביר כי נפגש עימו בשל מצוקה משפחתית ואישית שפקדה אותו. בין השניים התפתחה שיחה, ואז הוא תיאר כיצד הרב ניסה להתקרב אליו ולהושיב אותו בכוח על ברכיו. "התקשיתי לנשום", סיפר א'. "ידעתי שכרטיס היציאה שלי מהדבר הזה הוא לחכות עד הסוף. צמצמתי מגע עד כמה שיכולתי, והתקפלתי".

במקרה אחר, נסע א' עם חברו לישיבת הכותל, מבלי לדעת שאלון יהיה נוכח שם. כעבור כמה דקות, כך סיפר, הרב קרא לו ולקח אותו לחדר צדדי. "לפתע כבה האור והשתרר חושך מוחלט. הוא המשיך בנגיעות, עד שכעבור כמה דקות הוא נאנח אנחה. פחדתי שינסה לאנוס אותי".

 

לאחר שהפרשה כבר התפוצצה והוגש כתב האישום נגד אלון, התקבלה במשטרה גם עדותה של ד', שעבדה כמנקה סמוך לביתו של הרב אלון, וסיפרה על מקרה נוסף. "ראיתי את הרב והנער מתגפפים, חיבוקים וליטופים. אחרי כעשור דקות הם יצאו מהרכב, פשוט נדהמתי". על הנער אמרה כי הוא נראה "מסוגר בעצמו ונבוך מאוד".

אלון העביר שיעור, תלמיד הטיח בו: "תגיד חטאתי"

בינתיים, אלון עצמו העביר הערב כרגיל שיעור לתלמידיו במגדל שבצפון. מהומה קטנה התרחשה כשאחד התלמידים התפרץ לעברו באמצע הדברים שנשא, וקרא לו: "תגיד חטאתי".

 

צפו בהתפרצות על אלון בשידור חי:

"אני רוצה להגיד לך שאתה אדם גדול אבל צריך את האומץ להגיד חטאתי", צעק התלמיד. "אתה אדם גדול, תגיד חטאתי!".

 

אלון עצמו אמר היום לאחר ההרשעה כי "הצלחה זה לא להצליח, אלא לצלוח את הגלים. אם הקב"ה מבקש שאעבור עוד גלים - אז באהבה ובשמחה". אלון הוסיף וביקש "שלא לנהוג במנהג נלוז הנפוץ במחוזות רבים - להתקיף ולהחזיר בהתקפות. זו ממש לא הדרך