"אישה טיפשה": מנהיג הלייבור נתפס לועג למיי בזמן נאום

ראש האופוזיציה, ג'רמי קורבין, צולם ממלמל קריאת גנאי בזמן הביקורת שהטיחה בו ראש הממשלה. דוברו של קורבין: "אמר אנשים טיפשים - התייחס להתנהגותה הטיפשית"

סערה פרצה היום (רביעי) בפרלמנט הבריטי, במהלך דיון סוער במילא על תוכנית הברקזיט. ראשת הממשלה תרזה מיי לעגה למנהיג האופוזיציה, ג'רמי קורבין, שהגיש נגדה השבוע הצעת אי אמון סמלית. בעודה אומרת שעמדותיו של קורבין על תוכנית הברקזיט לא מקובלות על חברי מפלגתו, נתפס האחרון בעדשת המצלמה כשהוא ממלמל "אישה טיפשה". קורבין אמר בתגובה כי כינה חלק מהאנשים בפרלמנט "טיפשים".

התנהלות קורבין תועדה והועלתה לרשתות החברתיות ובעקבות כך, פרצה סערה. דוברו של קורבין אמר כי לא כינה ישירות את מיי "אישה טיפשה", אלא "אנשים טיפשים", והוסיף: "ג'רמי יודע מה הוא אמר, וזה לא מה שהמבקרים טוענים שנאמר. הוא התייחס להתנהגותה הטיפשית של מיי – שניסתה להקטין ולשים ללעג את קורבין". 

מנהיג הלייבור, ג'רמי קורבין, נתפס מכנה את מיי "אישה טיפשה":

סגן יושב ראש הפרלמנט, חבר המפלגה השמרנית פול סקאלי, תקף את דבריו של קורבין ואמר: "השנה אנחנו חוגגים מאה שנה להענקת זכות ההצבעה לנשים. האם אתה חושב שזאת שפה ראויה להשתמש בה במעמד כזה?" לאחר שנרגעו קריאות הביניים, חזרה מיי לדוכן הנאומים ואמרה: "אני חושבת שכל מי שנוכח בחדר הזה, במיוחד בשנת המאה לזכות הבחירה, צריך לפעול כדי שיותר נשים ירצו להיכנס לפוליטיקה. לכן כל אחד פה צריך לשמור על שפה ראויה כשהוא מדבר על חברות פרלמנט".

תרזה מיי מגיבה לדבריו של ג'רמי קורבין: 

קורבין מצהיר כי לא לעג למיי: