האוניברסיטאות נגד בנט: ההתנגחות בנו – חנופה למו"ל ישראל היום

לאחר ששר החינוך כינה את ועד האוניברסיטאות "קרטל" בעקבות התנגדותם לדרישותיו, בכיר באקדמיה טען: "כולם מבינים שזו חנופה לאיש שהוא כל כך צריך פוליטית, שלדון אדלסון"

בחודשים האחרונים מתנהל עימות תקשורתי חריג בין בנט לנשיאי האוניברסיטאות. בעקבות התנגדותם להקמת הפקולטה לרפואה באוניברסיטת אריאל ולתואר דוקטור במרכז הבינתחומי בהרצליה, כינה בנט את נשיאי האוניברסיטאות קרטל. היום (שלישי) בכיר מאוד באחת האוניברסיטאות ייחס למתקפה של בנט מניעים פוליטיים וחנופה למו"ל "ישראל היום", שלדון אדלסון.

"שלדון הוא התורם המרכזי גם של אוניברסיטת אריאל וגם של הבינתחומי", אמר הבכיר. "זה לא מקרי שסביב שני המוסדות האלה בנט מנהל נגדנו קמפיין. כולם מבינים שזו חנופה לאיש שהוא כל כך צריך פוליטית, מר אדלסון".

 בנט ביישוב קריית אסף
 

בנט, ארכיון ( תקשורת שר החינוך)

 

לפני חודשיים פורסם בחדשות עשר שבנט הציב לוועד ראשי האוניברסיטאות דרישה לצרף את אריאל לשורות הוועד או שהמדינה תפסיק כל שיתוף פעולה עמם. מחרתיים אמור להתקיים הכינוס הראשון של הוועד מאז האולטימטום, ולפי הבכיר, צירוף אריאל לא יהיה על סדר היום: "אריאל היא שרץ אקדמי. אין לנו כוונה לדון בקרוב בצירוף שלה אלינו. אנחנו מושכים זמן, מודעים לכך שיש בחירות באופק ובנט לא יהיה בתפקיד הזה בקרוב".

מלשכתו של בנט נמסר בתגובה: "ועד ראשי האוניברסיטאות מתנכל לאוניברסיטת אריאל ולמרכז הבינתחומי בהרצליה מיומם הראשון. זו התנהגות עסקנית, צרה ומאכזבת, מי שמתיימרים לייצג את כל האוניברסיטאות, אומרים שהם מחרימים את חלקן".