בכירים באוניברסיטה העברית: "מתנגדים לשיתוף פעולה עם המשטרה"

גורמים בפקולטה למשפטים יצאו נגד הנהלת המוסד בעקבות זכייה במכרז להכשרת שוטרים במסגרת החוג לקרימינולוגיה: "אין זה תפקידנו להסמיך קציני משטרה"

מחלוקת עזה פרצה בשבועות האחרונים בין בכירים בפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית שבירושלים לבין הנהלת המוסד, סביב זכייתה של האוניברסיטה במכרז של משטרת ישראל, שבמסגרת המכרז, תסמיך האוניברסיטה קציני משטרה בתואר ראשון ושני בחוג לקרימינולוגיה, השייך לפקולטה למשפטים.

הסיבה העיקרית להתנגדותם למכרז של הבכירים בפקולטה, בהם הדיקן פרופ' מיכאיל קרייני והפרופ' נאדִרה שׁלהוב-כיפורכיאן, היא שלטענתם אין מקום לשיתוף פעולה בין האקדמיה לבין משטרת ישראל, ואין זה תפקידה של האוניברסיטה להכשיר קציני משטרה.
 

 האונ' העברית
 

האוניברסיטה העברית (istock )

 


סיבה נוספת להתנגדות הבכירים היא אקדמית. במקום תואר ראשון האורך שלוש שנים כפי שמקובל, הסכימה האוניברסיטה, במסגרת ההסכם עם המשטרה, לקיים תואר של כ-13 עד 14 חודשים בלבד. 


מהאוניברסיטה העברית נמסר בתגובה: "האוניברסיטה מקיימת תוכניות הוראה ומחקר ייחודיות ומשותפות עם גורמים שונים, כמו המכון לרפואה צבאית המשותף לצה"ל ולאוניברסיטה. בכל תוכניות הלימוד, ובהן אלה שהאוניברסיטה זכתה במכרזים, אנו מקפידים שהחומר האקדמי יילמד ברמה הגבוהה ביותר".