הורי הילדה המהגרת שמתה סתרו טענת האמריקנים: "היא לא התייבשה"

משפחתה של הילדה סותרת את גרסת משמר הגבול, לפיה הילדה לא קיבלה מזון ומים לפני הגעתה לגבול ומצבה הבריאותי היה ירוד. "מתה בגלל מדיניות אפס הסובלנות של טראמפ"

ג'קלין קל, ילדה בת שבע שהיגרה עם אביה מגואטמלה לארצות הברית, נמצאה מתה בבסיס של משמרת הגבול האמריקני, זאת לאחר שהסגירו את עצמם לרשויות וניסו להיכנס לארה"ב באופן חוקי.

ג'קלין בילתה לילה במתקן מעצר ואז הוסעה באוטובוס, שם החלה להקיא ומצבה הגופני התדרדר במהירות. משפחתה של ג'קלין סותרת את גרסת משמר הגבול, שלפיה הילדה בת השבע לא קיבלה מזון ומים בימים שלפני הגעתה לגבול, מצבה הבריאותי היה נראה ירוד, וזוהי הסיבה למותה.

 ג'קלין קל בת השבע שמתה בבסיס משמר הגבול המאריקני
 

ג'קלין קל בת השבע שמתה בבסיס משמר הגבול המאריקני ( חדשות עשר)

 

קלאודיה, אמה של ג'קלין, שנשארה בגואטמלה, אמרה: "אני מרגישה רע מאוד בגלל מה שקרה, וגם אבא שלה מרגיש רע מאוד כי הילדה מתה לנגד עיניו". ג'קלין ואביה הגיעו עם קבוצת מהגרים שהסגירה את עצמה לשוטרי משמר הגבול, בניסיון לבקש מקלט ובתקווה להיכנס למדינה באופן חוקי.

על פי טענות שעלו, הממשל האמריקני מנסה לטייח ולהשתיק את מותה של הילדה. בין היתר, מאחר ומפקד משמר הגבול, שידע על מותה של ג'קלין שהייתה בידי אנשיו, לא ציין זאת למחוקקים בזמן שהעיד בשבוע שעבר בפני הקונגרס. "ברור לכולנו שהיא מתה בגלל מדיניות אפס הסובלנות של טראמפ", אמרה גבריאלה קסטנדה, דוברת ארגון סיוע למהגרים.

לאורך הגבול עדיין חונה שיירת המהגרים שמונה כעשרת אלפים מבקשי מקלט. בכל יום חוצות משפחות עם ילדים את הגבול, למרות שהן יודעות היטב שהמדיניות האמריקנית שנאכפת בגבול קשוחה מתמיד. כל זאת, כשברקע איומיו של הנשיא טראמפ להשבית בשבוע הבא את הממשל כולו אם הקונגרס לא ייענה לדרישתו להעביר תקציב לבניית חומה בגבול ארה"ב-מקסיקו.