למה חשוד בעוקץ מיליונים בעולם החרדי מסתובב חופשי?

במשטרה ובפרקליטות מכירים את שמו של אריאל אלמליח כבר כמעט שנתיים, אך פעולתם מתעכבת, והתלונות נגדו ממשיכות להגיע. "הסברתי שיש פה סכנה לציבור, ועולם כמנהג נוהג"

מזה שנה וחצי מכירה המשטרה את אריאל חיים אלמליח, שעל פי מספר תלונות – הונה גברים ונשים בחברה החרדית בשווי מיליוני שקלים. במארס 2017 הוא נעצר למשך שבועיים ושוחרר, ובעוד הפרקליטות מתמהמהת לפעול – התלונות נגדו ממשיכות להצטבר. על פי עו"ד יצחק וינד, המייצג את המתלוננים נגדו, "כבר ב-2017 הייתה למשטרה את התמונה המלאה. מאז המעצר שלו הגיעו אלי אישית עשרה מתלוננים נוספים".

השיטות שמתארים המתלוננים במשטרה מגוונות – מאירוסין פיקטיביים דרך הבטחות לשיפוץ הבניין במקום תשלום שכר הדירה ועד זיוף צ'קים. ג', אחת מקורבנותיו של אלמליח, יצאה ממערכת יחסים אלימה, ונפלה בקסמי הבטחותיו של אלמליח. "מאדם שאין לו כלום וחי עם אדם אלים, הוא הביא אותי לעולם שיש בו הכול", סיפרה. לאחר שהתארסו, לטענתה, נעלם אלמליח כלעומת שבא ובידו כמאה צ'קים שלה – אותם הוא מזייף לכיסוי סכומי כסף הולכים וגדלים. להערכתה, עד כה גנב ממנה יותר ממיליון שקלים.

מי שמרכזת ומתעדת את המאבק היא ח', קרובת משפחה של אלמליח, שלטענתה נעקצה על ידיו בסכום של 400 אלף שקלים. לאחר שהבינה שהמשטרה לא פועלת מהר מספיק בעניינו, היא החלה לאסוף עדויות נגדו ולהזהיר בעלי דירות ועסקים – רגע לפני שחתמו עמו על חוזה. "הוא איים עלי שישלח עלי אנשים מתל אביב, והוא יראה לי", סיפרה. "הוא אמר שהוא יודע איפה כל אחד מהילדים שלי גרים, אבל לא נרתעתי".

אחת מקורבנותיו של אלמליח הייתה שכנתה של ח', המתלוננת כי גם לה הבטיח נישואין וגנב את כספי הירושה. "פניתי למשטרה ואני די התאכזבתי, משום שחשבתי שבתור אזרחית שומרת חוק ישר יאכפו את החוק", אמרה ל'. "הסברתי שיש פה מישהו שמסוכן לציבור, ועולם כמנהגו נוהג".

 אריאל חיים אלמליח
 

אריאל חיים אלמליח (חדשות עשר )

 

מטעם עו"ד דותן דניאלי, המייצג את אריאל חיים אלמליח, נמסר: "מרשי משתף פעולה באופן מלא עם חוקריו. אנו מקווים כי המשטרה תבדוק את טענותינו ותפעל להגיע לחקר האמת. המשטרה טוענת כי בשל חשש לשיבוש החקירה לא ניתן לחשוף בפנינו פרטים מחומר החקירה. מדובר בהתנהלות פסולה וניצול לרעה של הליך המעצר. נגיב לאחר שניחשף לחומר הראיות וננהל הגנתנו בבית המשפט".
 

מטעם משטרת ישראל נמסר בתגובה: "כל התלונות שהוגשו אשתקד נחקרו ביסודיות. החשוד נעצר ולאחר החקירה הועבר התיק לעיון והחלטת הפרקליטות כבר בחודש יולי 2017. השבוע, בעקבות תלונות חדשות, נפתחה חקירה נוספת שבעקבותיה נעצר החשוד שוב וחקירתו נמשכת בימים אלו".
 

מטעם פרקליטות המדינה נמסר בתגובה: "תחילתו של תיק זה בשתי תלונות שהוגשו בעבר ונבחנו בפרקליטות. רק מספר חודשים לאחר מכן, ביולי 2018, התקבלו תלונות נוספות, שחלקן הוחזרו לצורך השלמות חקירה, תלונות נוספות שהתקבלו בעת האחרונה מצויות עדיין בחקירה. בקרוב יועבר לפרקליטות חומר החקירה ממעצרו של החשוד, לצורך קבלת החלטה בתיק".