עינת קליש-רותם, חדשות 13

קליש-רותם על ההחלטה לאבטח אותה: "מסרבת עדיין להיכנס ללחץ"

ראשת העיר הנכנסת של חיפה סיפרה על "אמירות קשות" שמגיעות מצד אנשי ימין בנוגע להתנהלותה. במקביל, עשרות מפגינים מחוץ לביתה ודורשים לבטל ההסכם עם סיעת חד"ש

הסערה בחיפה: עינת קליש-רותם, ראשת העיר הנכנסת של חיפה, סיפרה אמש (שבת) בריאיון לתוכנית "המטה המרכזי" כי היא "מסרבת עדיין להיכנס ללחץ" בשל האיומים שגרמו להחלטה לספק לה שירותי אבטחה.

"מסתובבים סביבי כל מיני אנשים", הסבירה, "אנחנו רואים יותר מדי אמירות קשות...", הוסיפה ואמרה כי האמירות הללו מגיעות מצד "אנשי הימין כמובן". כמו כן, אמרה קליש-רותם כי איננה קוראת בעצמה את האמירות נגדה וסיכמה כי האבטחה סביבה היא "ככה, בקטנה, כשאני עוברת ממקום למקום. אני מסרבת להיכנס ללחץ".

 

במקביל לריאיון שהעניקה קליש-רותם, נערכה הפגנה מחוץ לביתה בהשתתפות עשרות בני אדם. המפגינים דורשים מקליש-רותם לבטל את ההסכם הקואליציוני עם סיעת חד"ש. דרישתם נבעה מאמירות עבר של ראש סיעת חד"ש רג'א זעאתרה, שהיה אמור להיות סגן ראש עיריית חיפה. בין היתר, צוטט זעאתרה באומרו: "מאיפה דעא"ש למדו את הפשעים האלה? תראו מה התנועה הציונית עשתה בשנת 1948 - מעשי ביזה אונס וטבח". בהזדמנות אחרת אמר כי "ליברמן הוא נציג של דעא"ש בממשלת ישראל, הוא תומך בעריפת ראשים". זעאתרה גם כינה ערבים שהתגייסו לצבא ולמשטרה "חלשים נפשית". ופעם אף התייחס לחמאס כ-"חלק לגיטימי מהעם הפלסטיני שתומך בשתי המדינות".

 הפגנה מחוץ לביתה של עינת קליש-רותם
 

הפגנה מחוץ לביתה של עינת קליש-רותם (משה בן חמו )

 

קליש-רותם אמרה בריאיון כי "בשיחה עם זעאתרה, הוא הבין שהעיר מתחילה לבעור ושמחתי לראות שהעתיד של חיפה והשיתוף של הערבים יותר חשובים לו", עוד הוסיפה: "אני לא שותפה לדעותיו. הן לא נעימות לאוזניים בשום דרך". לסיכום, אמרה קליש-רותם בהתייחס לשילוב המפלגות הערביות בהנהגת העיר בעבר כי איננה מתכוונת "לקטוע את ההיסטוריה הזו".

בסרטון: הפגנה מחוץ לביתה של קליש-רותם (צילום: משה בן חמו) >>

ביום רביעי, בעקבות הסערה סביב מועמדותו, החליט זעאתרה לוותר על המינוי העתידי. דבריו נמסרו בהצהרה מיוחדת לתקשורת, שהתקיימה בבית חד"ש שבעיר. עם זאת, זעאתרה הדגיש כי סיעתו לא תעזוב את הקואליציה ולא תבטל ההסכם עם קליש-רותם.

בריאיון לתוכנית "לונדון את קירשנבאום" ניסה זעאתרה להסביר חלק מאמירותיו וטען: "אני בתפקיד הזה כדי לדאוג לאנשים כמו אבו אפיף מוואדי ניסנאס, ולשכונת עבאס שצריך לפתוח שם כיכר - כל המסביב זה מסביב". "זה לא הסיפור האמיתי. הסיפור האמיתי הוא שהליכוד נשארו מחוץ לקואליציה עם שלושה מנדטים. זה חלק ממסע דה לגיטימציה של הציבור הערבי. הדברים שמייחסים לי, חלקם לא מדויקים, אך גם אם הם נכונים, הם נאמרו כבר על ידי יגאל כרמון, על ידי אהוד ברק, על ידי בכירי מערכת הביטחון הישראלית".