יגאל בשן, יח"צ

אלמנתו של יגאל בשן בשיחה גלוית לב: "לא רצה לסבול יותר"

מיקה בשן סיפרה ל"שישי" על הכאבים מהם סבל הזמר בשנים האחרונות, ניסיונותיו הקודמים לשים קץ לחייו והכעס על ההדלפה לתקשורת על מותו, עוד בזמן שביצעו בו החייאה

ביום ראשון הזמר והמוזיקאי יגאל בשן שם קץ לחייו. רעייתו, מיקה, הייתה זו שחזרה הביתה ומצאה אותו ללא רוח חיים בביתו. היא סיפרה על הניסיון הקודם של הזמר לשים קץ לסבל: "אני עד היום בטראומה מהמקרה הראשון. זה היה כמו צונאמי", ועל השנים שלאחר מכן. "הוא כל כך התבייש במה שעשה ומאז הוא לא יכול היה להתאושש, כי הבושה הרגה אותו", סיפרה.

"עד לפני ארבע שנים הוא היה הבן אדם הכי מצחיק ושמח ומעניין. זה היה דיכאון שהשתלט עליו מבלי ששמנו לב כל כך", הסבירה. בארבע השנים האחרונות, התנהלה מיקה בפחד גדול והייתה לצד בעלה ככל שיכלה. "אני ויתרתי על הרבה דברים בחיי בשנים האחרונות ועבדתי רק שלוש וחצי שעות בעבודה ובאמת הייתי איתו כל הזמן – לעודד אותו".

 מיקה בשן
 

מיקה בשן (חדשות עשר )

 

מיקה סיפרה שיגאל עבר טיפולים פסיכיאטריים אחרי ניסיון ההתאבדות הראשון וגם במהלך תקופת הטיפולים הרגיש שלא מבינים אותו. לדברי מיקה הוא אמר לה: "הם לא מבינים מה זה להיות אמן מוכר שצריך להתמודד עם העיניים של כולם שמתבוננות בי ושופטות אותי. אני לא עומד בזה, זה קשה". למיקה חשוב לספר על התקופה הקשה שעבר יגאל לפני מותו: "אנשים צריכים לדעת את האמת. חשוב לי שכולם ידעו שהוא פשוט סבל ולא רצה לסבול יותר".

 מיקה בשן בהלוויתו של בעלה, יגאל בשן
 

מיקה בשן בהלוויתו של בעלה, יגאל בשן (חדשות עשר)

 

כשמד"א ניסו להחיות את יגאל, כבר קיבלתי מסרון עם השאלה 'הכל בסדר?' זאת אומרת שזה רץ בצורה היסטרית. כבר בפעם הקודמת אמרתי למד"א שאני מבקשת לשמור על החיסיון ולא לדבר", אמרה.

מריו ארלובסקי, מנהלו האישי של יגאל בשן, סיפר: "כשהכרתי אותו הוא כבר היה כוכב ענק, הוא כבר היה צ'ארמר שאי אפשר לתאר. יצא לי לעבוד בחיים עם לא מעט אמנים. עם יגאל תמיד, איפה שהיינו נכנסים, לא משנה מתי, לא משנה איפה, כולם היו מסתובבים להסתכל".  

ממגן דוד אדום נמסר בתגובה: "אנו דוחים את הטענה ומדגישים כי מד"א כאחת מזרועות הביטחון וההצלה של ישראל, פועל תחת כללים מחמירים של העברת מידע לציבור ולכלי התקשורת, תוך הקפדה על כללי האתיקה, על צנעת הפרט ועל סודיות רפואית. לצערנו הרב לעתים אנו נתקלים בגורמים שונים שמאזינים לרשתות הקשר של מד"א ועושים שימוש פסול ואוסר במידע שהם נחשפים אליו, כולל הגעה לא מפוקחת אל זירות אירוע".

זק"א ואיחוד הצלה סירבו להגיב.