ההורים של שירה שנפגעה בפיגוע הירי בעפרה, חדשות עשר

הפיגוע בצומת עפרה: נקבע מותו של התינוק שאמו נפצעה מירי

ארבעה ימים לאחר שיולד, התינוק שנשאה ברחמה שירה איש-רן מת מפצעיו בביה"ח. הוא הובא למנוחות בהר הזיתים בי-ם. נתניהו: "דולקים אחר הרוצחים, לא נרפה"

  • פורסם ב:
  • 12/12/2018 18:11
  • |
  • עודכן ב:
  • 13/12/2018 01:35
  • |
  • כתבים:
  • אור הלר

פיגוע הירי בעופרה: ארבעה ימים לאחר שיולד, נקבע אתמול (רביעי) מותו של תינוקם של עמיחי ושירה איש-רן שנפצעו בפיגוע הירי הקטלני. אימו של הילוד הייתה בהיריון מתקדם ונפגעה מירי בבטנה, היא פונתה לבית החולים שערי צדק ושם נאבקו הרופאים על חייה ועל חיי עוברה. מותו נקבע אתמול בערב בבית החולים שערי צדק, וניתן לו השם עמיעד ישראל. הוא הובא למנוחות בבית העלמין הר הזיתים שבירושלים.

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אמר: "ליבנו עם שירה ועמיחי על פטירת התינוק בן הארבעה ימים שאין לו אפילו שם. מרצחים נתעבים, הפושעים הנלוזים ביותר עלי אדמות. כוחות הביטחון דולקים אחר הרוצחים ואני מקווה שבקרוב יהיו חדשות בעניין. אנחנו לא נרפה עד שנמצא אותם ונמצה איתם את הדין". את הדברים אמר באירוע הרמת כוסית לכבוד השנה החדשה עם התקשורת הזרה.

 ההורים של שירה שנפגעה בפיגוע הירי בעפרה
 

ההורים של שירה שנפגעה בפיגוע הירי בעפרה (חדשות עשר )

 

דוקטור אלונה בן נון, מנהלת הפגייה במרכז הרפואי שערי צדק, סיפרה הערב: "הוא הגיע אלינו לאחר שהוא סבל מפגיעות רב מערכתיות רבות וקשות מאוד. הוא קיבל את הטיפול המקסימלי שניתן להציע בטיפול נמרץ. התינוק לא שרד את פגיעותיו הרבות ונאלצנו לקבוע את מותו לפני שעה קלה. התינוק מת כשהוא עטוף באהבת משפחתו, אנו מבקשים למסור לכל עם ישראל רק בשורות טובות".

שר החינוך נפתלי בנט התייחס לידיעה המצערת על מות הילוד: "תינוק יהודי שלא זכה עדיין לשם נרצח. מחבלים פלסטינים ירו בתינוק יהודי שטרם נולד; והוא נולד מתוך אש. חייו הקצרצרים היו במאבק על חייו. לבנו עם עמיחי ושירה. הלב זועק. זהו רצח שפל של מחבלים שהפסיקו לפחד מאיתנו. יש להחזיר את ההרתעה שאבדה; אחרת גל מעשי רצח בדרך. לא בהצהרות. במעשים".

גם יו"ר מפלגת יש עתיד, יאיר לפיד, התייחס לכך ברשת החברתית, וכתב: "הלב נקרע. שירה ועמיחי אין מילים שינחמו ויקלו על אבדנכם הכבד. העם כולו מחבק ועוטף אתכם בשעתכם הקשה, שלא תדעו עוד צער". יושבת ראש האופוזיציה, ציפי לבני, כתבה: "נורא. נקבע מותו של התינוק שהוצא מרחם אימו. חיבוק לשירה ועמיחי הפצועים. גיבוי מלא לכוחות הביטחון בפעילותם נגד הטרור".

שר הביטחון לשעבר, אביגדור ליברמן, כתב הערב בטוויטר: "אני שולח את תנחומיי לשירה ועמיחי איש-רן שאיבדו את בנם התינוק בפיגוע הרצחני בעפרה ומתפלל להחלמתם המהירה. אני רוצה למסור את תנחומיי גם להורים של שירה ועמיחי, שאיבדו היום את נכדם. עם ישראל כולו מחבק אותכם ביום קשה זה. שלא תדעו עוד צער".

שגריר האיחוד האירופי בישראל, עמנואלה ז'ופרה, התייחס למות הטראגי: "אני המום לגלות שהתינוק שנולד לאם שנפצעה ביום ראשון האחרון בפיגוע טרור בעופרה, מת בבית החולים. מחשבותי נמצאות עם כל הקורבנות, ואני מוסר את תנחומיי הכנים למשפחה השכולה".

 ההורים של שירה שנפגעה בפיגוע הירי בעפרה
 

ההורים של שירה שנפגעה בפיגוע הירי בעפרה (חדשות עשר )

 

אתמול סיפרה משפחתה של שירה איש-רן לחדשות עשר כי היא ראתה הבוקר את תינוקה שנאבק על חייו. לדבריהם, "המפגש היה קשה וכואב מואד והוא נעשה בהמלצת העובדים הסוציאלים והצוות הרפואי בבית החולים שערי צדק". עוד ציינו כי מצבה השתפר מאוד והיא מתקשרת עם סביבתה.

במהלך הלילה כוחות הביטחון המשיכו בחיפושים אחר המחבלים שביצעו את הפיגוע. החיפושים ממשיכים להתרכז במרחב החטיבה המרחבית "בנימין" וכוללים שימוש ביכולות מודיעיניות שונות לצד כוחות הסורקים בשטח. בין היתר, מתבצעים בידוקים מוגברים בכניסות וביציאות במרחב. 

ביום שלישי סיפרו הוריה של שירה, חיים וליאורה סילברשטיין, כי בתם פקחה שוב את עיניה. "שירה ביקשה לראות אותי, וכשנכנסתי היא חייכה, הרימה את היד ואמרה: 'עמיחי, עמיחי'", סיפרה אמה, "ישר הלכתי להביא אותו. הוא הסתכל עליה ואמר: 'נכון שאת מדהימה?'. הוא לא הפסיק להחמיא לה ולהגיד לה דברים מתוקים". עוד הוסיפה כי "עם ישראל לא מפסיק להתעניין ולשלוח ברכות".

 סריקות אחר מבצעי פיגוע הירי בעפרה
 

סריקות אחר מבצעי פיגוע הירי בעפרה (דובר צה"ל)

 

חיים סילברשטיין סיפר אתמול כי עמיחי איש-רן, בעלה של בתו, הוא "לוחם גולני, אדם חזק. נס חנוכה שלא פגעו בשום איבר חיוני. הוא יצטרך את הכוחות לעזור לאשתו להתגבר על הטראומה הקשה שעברה עלינו". האב הוסיף כי "עודכנתי על ידי אלוף הפיקוד. אני חוזר ואומר כי אני מבקש שהדרג המדיני יורה על כוחות הביטחון להחזיר לנו את ההרתעה".

סיפר על מצבה: "היא נראית טוב, מתקשרת, מתקדמת, והתפילות שכל ישראל והעולם מתפלל עליה ממש משפיעות. אנחנו קורים להמשיך להתפלל עליה ועל התינוק. אנחנו צריכים ניסים. מצבו של עמיחי משתפר". עוד הוסיף האח כי שירה ועמיחי הם "זוג מתוק, חזק, לוחם, אידיאליסטי מאוד. אנשים משכמם ומעלה".

אריאל סילברשטיין, אחיה התאום של שירה, אמר כי למרות הירי בצומת עפרה, הוא ימשיך לנסוע בטרמפים. "אף אחד לא יבוא ויגיד לי איך לחיות. מה שהם רוצים זה להפסיק את שגרת החיים שלנו ושנפחד. אני לא מוכן בשום צורה שמישהו כל כך שפל יכתיב לי איך לחיות, מה להגיד ואיפה לעמוד. אני אעשה את זה בחכמה, אני לא טיפש, ואנחנו מודעים לעניין. ברור שנעמוד בטרמפיאדה, אנחנו סומכים על מערכת הביטחון שתחזיר את ההרתעה, ועל המערכת הפוליטית שתיתן להם לעשות את זה".