מלון בפאפוס, קפריסין, חדשות עשר

"גידול של 650%": שיא בתיירות הישראלית לקפריסין

האי, שמוכר כיעד לחופשות בטן-גב, הפך לאחד היעדים המרכזיים לנופשים, ובעיקר לישראלים שתופסים את המקום השלישי בעולם. "תקופה אידיאלית לגלות את קפריסין" • ברקוד

כיעד בטן-גב בקיץ, לקפריסין אין הרבה מה לחדש. אבל דווקא בחורף הזה יישברו שיאי התיירות הישראלית לאי, כאשר בכל יום יוצאות עשרות טיסות ללרנקה ולפאפוס מנתב"ג ושדה דב. אנוס מיכאלידס, נשיא התאחדות המלונות בפאפוס, אמר: "מקבלים תמורה טובה מאוד לכסף, וזו התקופה האידיאלית לגלות את קפריסין".  

ישראל היא במקום השלישי בתיירות לקפריסין, כשלפניה נמצאת בריטניה ורוסיה. האי יסיים את השנה עם ארבעה מיליון תיירים מכל העולם, כלומר ארבעה תיירים על כל אזרח קפריסאי. "בשנה האחרונה היו לנו כמעט 300 אלף תיירים מישראל", אמרה לואיזה ורקלס, מנהלת לשכת התיירות של קפריסין בישראל, "שזה גידול של 650% לעומת לפני חמש שנים. יש היום בחורף למעלה מ-38 טיסות בשבוע".

 לואיזה ורקלס, מנהלת לשכת התיירות של קפריסין בישראל
 

לואיזה ורקלס, מנהלת לשכת התיירות של קפריסין בישראל ( חדשות עשר)

 

מבחינת התייר הישראלי, ישנן מספר סיבות טובות להגיע לחופשה. קפריסין מאוד קרובה, 370 ק"מ מישראל ו-50 דקות טיסה. בחורף, הכרטיסים אליה עולים בין 150-100 דולר הלוך ושוב, והמלונות חותכים את המחירים בחצי מחודש נובמבר ועד מרץ. את הכדאיות להגיע לאי ניתן להציג בהשוואת מחירים לישראל: סוף שבוע במלון חמישה כוכבים לזוג בחודש ינואר, יעלה במלון יוקרתי כ-1,200 שקלים. אלא שמלון ברמה דומה באילת יעלה בין 2,600-2,100 שקלים.

"המלונות בישראל, יש להם רף תחתון שהוא יותר גבוה מבחינת ההוצאות", הסביר ראדו סטפן מירו, מנהל מלון "אלמירה" בפאפוס, "אין כאן מחלקת ביטחון או כשרות. ההוצאות הקבועות של מלון בארץ יכולות להגיע עד לרף תחתון מאוד ספציפי, שהוא הרבה יותר גבוה מהרף התחתון של כל מלון באירופה, לאו דווקא קפריסין".

בעקבות תיירות שיא לקפריסין, הרשויות מנצלים את ימי החורף כדי לבנות עוד מקומות מלונות וחדרים. "ככל שבאים יותר אנשים זה מועיל יותר לאזרחים", אמר קריסטקיס קונסטנטינאו מלשכת התיירות הקפריסאית, "לכן, מלונות קיימים התחילו להתרחב והחלו לבנות מלונות חדשים". גם רשת "פתאל" הישראלית, שקנתה לפני שנה בפאפוס 730 חדרים, כעת מרחיבה ליותר מאלף.