"שילם מחיר כבד": חודש אחרי פגיעת הנ"ט באוטובוס - שובל משתקם

שובל מיכאל נפצע קשה מירי על אוטובוס בגבול הרצועה. אמו סיפרה כי הוא עובר תהליך שיקומי ומצבו הבריאותי השתפר, אך "העין השמאלית לא רואה וכל השיניים צריכות שיקום"

שובל מיכאל שער, חייל בן 19, נפצע קשה לפני כחודש מירי טיל הקורנט לעבר אוטובוס חיילים בגבול הרצועה, אחד האירועים שהציתו את סבב ההסלמה האחרון עם חמאס. אמו של מיכאל, מיכל שער, סיפרה בריאיון ל"חמש עם רפי רשף" כי "שובל מתאקלם יפה, יש שיפור טוב מבחינה בריאותית. הוא עובר תהליך שיקומי ואנחנו מקווים לתוצאות טובות".

שער סיפרה על פציעתו של בנה, שלטענתה היה בהכרה לאורך כל האירוע עד שהצוותים הרפואיים הרדימו אותו על מנת לטפל בו. "מה שנפגע אצלו הכי קשה זה העין השמאלית שהיא לא רואה. הרשתית שלו נהרסה לגמרי, וכל השיניים שלו צריכות לעבור שיקום", אמרה.

מיכל שער, אמא של שובל מיכאל שנפצע קשה מנפילת טיל הנ"ט על אוטובוס
 

מיכל שער, אמא של שובל מיכאל שנפצע קשה מנפילת טיל הנ"ט על אוטובוס (חדשות עשר )

 

לדבריה, בנה, שנמצא ביחידה לניוד מבצעי, סיפר כי הוא וחבריו "הגיעו ל'חץ השחור' עם הצוות של הסוואנות. הם חנו, וביקשו מהם ללכת להביא אבן כדי לעצור את הסוואנות – נוהל צבאי שלהם כדי שהסוואנה לא תדרדר. הם הלכו להביא את האבן, ואז האוטובוס הגיע, עבר בינו לבין חבר שלו". מיכאל סיפר כי באותו הרגע "הייתה שריקה חזקה, ואז פיצוץ מאוד חזק שהוא למעשה היה בתוכו. הוא הצליח לרוץ משם ולחפש חובש, הוא לא התמוטט באותו רגע. הוא רץ וצעק 'חובש, חובש, נפגעתי'. חובשים הגיעו במהירות והחלו לטפל בו".

צה"ל מינה צוות בדיקה שיבחן את התנהלות הכוחות באירוע, זאת על רקע דרישתו של אביו של החייל לפתוח בחקירה על מנת להבין מדוע בנו היה בזירה מלכתחילה. "הבנו שזו הייתה הנחיה שהובהרה לא ברור. אבל גם האוטובוס וגם הם לא היו צריכים להיכנס לשם", הסבירה שער, "הם בכלל לא חלק מהצוות שאמור להגן על הגזרה. הוא בסך הכל עדיין בקרוס, נשאר לו חודש". שער הוסיפה כי "הצבא בקשר איתנו. זה עדיין לא הסתיים. אנחנו יודעים בוודאות שהייתה טעות. אבל אני מאמינה שבסופו של תהליך יופקו הלקחים".

לטענתה של שער, "יש בי כעס שהכניסו אותם. מצד אחד אני אומרת תודה לאל שאין עוד נפגעים ותודה לאל ששובל נשאר בחיים והשתקם יפה. הוא שילם מחיר, בשבילו כנער זה מחיר כבד. ברוך השם שלא נהרגו לנו יותר, זה היה יכול להיות אסון הרבה יותר גדול".

 שובל מיכאל שער, נפצע קשה מירי טיל קורנט לעבר אוטובוס חיילים
 

שובל מיכאל שער, נפצע קשה מירי טיל קורנט לעבר אוטובוס חיילים (חדשות עשר )

 

כאמור, לפני כחודש נורה טיל קורנט לעבר אוטובוס חיילים שהיה סמוך ליישוב במועצה המקומית שער הנגב. נהג האוטובוס הוריד את כל החיים מהאוטובוס כשתי דקות לפני הפגיעה, מה שהציל את חייהם של רבים מהם. שובל מיכאל נפצע קשה באירוע. תחילה היה בסכנת חיים אך הרופאים הצליחו לייצב את מצבו. 

מטעם דובר צה"ל נמסר אז כי מפקד זרוע היבשה, אלוף קובי ברק, מינה צוות בדיקה, שיבחן את התנהלות הכוחות באירוע ירי הנ"ט (נגד טנקים) ממנו נפצע חייל צה"ל באנדרטת "חץ שחור". לפי ההודעה, את הצוות יוביל מפקד מערך הגנת הגבולות, תת-אלוף אמיר אבשטיין.

כמו כן, מתחקיר צה"ל עלה כי "חץ שחור" היה סגור בפקודת אלוף פיקוד הדרום, בשל הערכה כי בין מגוון האיומים, עלול להתבצע ירי נ"ט. החיילים מקורס נהיגה מבצעית, על פי התחקיר, ביקשו מהש"ג להיכנס למקום. חמאס, על פי ההערכה, ידע שהירי מכוון לעבר אוטובוס ריק.

תיעוד שפרסם חמאס מירי הטיל לעבר אוטובוס חיילים >>