יאיר נתניהו בבית המשפט: "אייבי בנימין הוא חלאת המין האנושי"

בתחילת הדיון בתביעת בנו של רה"מ נגד הפעיל החברתי אייבי בנימין הושמעו קריאות גנאי נגד נתניהו, שאמר בתגובה על דוכן העדים: "אמרו שיפרקו אותי במכות בחוץ, אני נסער"

יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, עלה היום (שני) על דוכן העדים בבית המשפט השלום בתל אביב, בדיון הוכחות בתביעת הדיבה שהגיש נגד הפעיל החברתי אייבי בנימין. טרם החל הדיון, פעילים חברתיים צעקו לעברו קריאות גנאי.

עוד לפני שעלה לדוכן העדים, אמר נתניהו לעורך דינו, יוסי כהן, כי הוא מקווה שהשופט ישמע את קריאות הגנאי של הפעילים ואף כינה את בנימין "עבריין". מיד כשעלה לדוכן פנה בנו של רה"מ לשופט בטענה שספג קללות וצעקות בכניסה לאולם: "אני מאוד נסער, לא יכול לעבור על זה לסדר היום. ממש אלימות, קללות שאני לא רוצה לחזור ולומר אותם", ציין נתניהו. "אני לא יוצא מהאולם עד שלא מפנים את כל הבריונים האלו. לזה קוראים חופש הביטוי?".

 


 

 יאיר נתניהו בבית המשפט
 

"משתמשים בי כדי לפגוע באבא שלי" (חדשות עשר )

 

כמו כן, במהלך הדיון התייחס נתניהו להאשמותיו של בנימין נגדו: "בנימין אמר שלקחתי מזוודות של כסף? לא הייתי בחיים בפנמה, הוא משתמש בי כדי לפגוע באבא שלי. אם הייתי יאיר כהן זה גם היה נכתב?", התגונן יאיר, ואף כינה את בנימין "חלאת המין האנושי". בתגובה לקריאה זו, ביקש השופט מנתניהו שישמור על שפתו והבהיר כי אין מקום לאמירות כאלה.

כזכור, בנו של ראש הממשלה תבע את בנימין בסך 140 אלף שקלים בגין הוצאת דיבה עקב פוסט שפרסם בפייסבוק. בפוסט, נטען כי בשנת 2016 פנה ראש הממשלה לראש המוסד על מנת שיונפק דרכון לבנו שבאמצעותו יפתח חשבון בנק פיקטיבי בחו"ל. בחודש ספטמבר 2017 הודה בנימין
בריאיון ל"חמש עם רפי רשף", כי לא בדק את הנושא. "כנראה שגיתי בפרסום. בסך הכל אספתי את הפרטים וסיפרתי את הסיפור לפי מה שהבנתי אותו", אמר. הוא הוסיף בריאיון כי בכך מבחינתו, נחתם הנושא.


בדיון הקודם בתביעה, שהתקיים בחודש יוני האחרון, הציע השופט לשני הצדדים לפנות לגישור, אולם עורך דינו של נתניהו התנגד לכך. בנו של ראש הממשלה מחה על כך שבנימין לא כלל בהודעת התנצלותו את העובדה שטענותיו "לא היו ולא נבראו". לפיכך, עורך דינו דרש כי לצד ההתנצלות, יפצה בנימין את התובע גם בסכום כספי.