זירת הטבח בבית הכנסת בפיטסבורג, חדשות עשר

כחודש וחצי לאחר הטבח: הופצו כרוזים אנטישמיים בפיטסבורג

המשטרה האמריקנית חוקרת הפצת מסמכים בעלי תוכן אנטישמי וגזעני באזור בית הכנסת "עץ החיים", שבו נרצחו 11 מתפללים. חלק מהעלונים קוראים להצטרף לארגון "קו קלוקס קלאן"

משטרת פיטסבורג שבפנסילבניה, ארצות הברית, פתחה הבוקר (שני) בחקירת כרוזים בעלי תוכן אנטישמי וגזעני, שהופצו באזור בית הכנסת עץ חיים שבו נרצחו 11 מתפללים בידי רוברט באוורס, שהיה חבר בארגונים אנטישמיים. ראשי הקהילה היהודית במקום העבירו את לידי המשטרה את המסמכים, שחלקם קוראים לתושבי האזור להצטרף לארגון הגזעני ה"קו קלוקס קלאן".

"לא נסבול חומר מלא שנאה מסוג זה בפיטסבורג – לא ע"י התושבים ולא ע"י מערכת אכיפת החוק", נמסר מלשכת המשטרה בעיר. עוד נמסר כי "אנחנו לוקחים את העניין ברצינות רבה  - פיטסבורג הייתה ותישאר חזקה יותר מכל שנאה".

מנכ"ל הפדרציה היהודית של פיטסבורג, ג'ף פינקלשטיין, אמר ל-Pittsburgh Post-Gazette כי "מדובר בדוגמה מצוינת לאופן שבו אנשים שונאים לא רק קבוצה אחת של אנשים". לדבריו, "אנו מחויבים לביטחון הקהילה היהודית ואנו בטוחים ברשויות אכיפת החוק המקומית והארצית".

 
 
 
 זירת הטבח בפיטסבורג
 

זירת הטבח בפיטסבורג (רויטרס)

 

כזכור, בסוף חודש אוקטובר נכנס באוורס לבית הכנסת בפיטסבורג וירה לעבר המתפללים במהלך תפילה ביום שבת. שבוע לאחר מכן בוטל אירוע פוליטי בהנחיית כוכבת הסדרה "ברוד סיטי", אילנה גלזר, שאמור היה להיערך בבית כנסת היסטורי בברוקלין שבניו יורק לאחר השחתת קירותיו הפנימיים של המבנה, עליהם נכתב "להרוג את כל היהודים".