איתי קריגר, חדשות עשר

"המקור": תעלומת הפנסיונר שירה באיש אשר הציל את הקיבוץ

איתי קריגר, אדם ללא עבר פלילי, החליט בוקר אחד, בעקבות מצוקות אישיות, לירות 3 כדורים מטווח קצר באיתן בלינקוב, מנהל קיבוץ רשפים. "איבדתי שיקול דעת, הייתי רעב"

מטעם קיבוץ רשפים נמסר בתגובה: "קיבוץ רשפים הינו קהילה רב דורית של חברים, קיבוץ שבמהלך עשר השנים האחרונות לקח את גורלו בידיו - ובמסגרת הליכי הבראה הביא את עצמו ליציאה ממשבר עמוק לצמיחה, קליטה והתעצמות.

"בזמנים אלה, לאחר היציאה מהמשבר, הקיבוץ  וחבריו עסוקים בגיבוש דמותה של הקהילה, לאור ומתוך השינוי שנאלץ לעבור הקיבוץ בשנים אלה - כמו קיבוצים רבים אחרים - ומתוך תשומת לב לפרטים המרכיבים את הכלל.

"לצערנו, לפני כשנה אירע בקיבוץ אירוע חריג בכל קנה מידה. אירוע קשה של אלימות יוצאת דופן שלא מתאימה לאורחות חיינו. תהיינה הנסיבות אשר תהיינה, אין בהם ולו תחילת הצדקה למעשה כה קיצוני, שתוצאותיו אף יכלו להיות גרועות בהרבה.

"מנהל קהילה הינו תפקיד כפוי טובה; תפקידו של מנהל הקהילה הוא לייצג את טובת הקהילה כולה, לשמור על הקופה הציבורית, ועל שוויון הזכויות והחובות של כלל החברים - גם כאשר כל אלו אינם עולים בקנה אחד עם רצונו או עמדתו של החבר היחיד.

"איתן בלינקוב היה חלק מצוות ניהולי שהצליח, במאמץ רב ובשקידה, להוציא את קיבוץ  רשפים ממשבר כלכלי וחברתי עמוק, ולהפכו לקהילה רב דורית משגשגת וצומחת – ועל כך שמורה לו לעד הערכתנו הרבה. אנו משלבים כוחות לאיחוי הקרעים ומתמודדים עם השלכות האירוע, כקיבוץ וכקהילה".