דיווח בסוריה: מערכת ההגנה האווירית ירתה על מטרות באזור דמשק

סוכנות הידיעות הסורית הרשמית דיווחה כי מערכות הנשק יורות לעבר מטרות באזור שדה התעופה הבינלאומי של הבירה הסורית. בהמשך, הדיווח נמחק ופורסמה הכחשה

סוכנות הידיעות הסורית הרשמית דיווחה אמש (ראשון) כי מערכות ההגנה האווירית הסורית הופעלו בשל תקיפה בשטח המדינה. לפי הדיווח, מערכות הנשק ירו לעבר מטרות באזור שדה התעופה הבינלאומי של דמשק. בהמשך, נמחק הדיווח מאתר הסוכנות ודבר התקיפה הוכחש. בד בבד, חשבונות טוויטר סוריים רבים דיווחו על פיצוצים בסביבת שדה התעופה של דמשק.

מקורות בנמל התעופה בדמשק אמרו לסוכנות הידיעות הסורית "סאנא" כי לא הייתה תקיפה ושתנועת המטוסים מתנהלת כסדרה. עוד צויין כי לא היה כל פיצוץ, והפיצוצים שנשמעו היו של מערכות ההגנה האווירית. ברשתות החברתיות נכתב כי המערכות ירו לעבר מטרות שווא.

לפי האופוזיציה הסורית, האזור סמוך לשדה התעופה הבינלאומי של דמשק נמצאים מחסנים של משמרות המהפכה האיראניים. לפי אחד הדיווחים, מטוס איראני נחת שם היום בטיסה ישירה מטהראן. מנגד, ערוץ הטלוויזיה האיראני "אל-עאלם" דיווח כי לא הייתה תקיפה בשדה התעופה הבינלאומי של דמשק וכי שדה התעופה פועל כבשגרה.

יירוט בסוריה
 

יירוט בסוריה. ארכיון ( חדשות עשר)

 

לפני כשבוע וחצי, דיווחו כלי תקשורת רשמיים בסוריה כי ההגנה האווירית הסורית הפילה מספר "מטרות עוינות" באזור העיירה אל-כיסווה, דרומית לדמשק, שם נמצא בסיס שהצבא הסורי מעוניין להחכיר לאיראנים. לפי הדיווחים, מטוסי קרב של צה"ל שיגרו 4 טילים לעבר הבסיס. מצה"ל נמסר אז כי במסגרת ירי טילי קרקע-אוויר סורים, זוהה על ידי מערכות ההגנה האוויריות איכון בודד לעבר שטח פתוח בצפון מזרח רמת הגולן. עוד נמסר מצה"ל כי דיווחים זרים על פגיעה בכלי טיס ישראלי או במטרה ישראלית אווירית שקריים. בהמשך, אותרו שרידי הטיל נגד מטוסים. הממצאים אותרו בשטח פתוח ברמת הגולן בתום סריקות.

בסוכנות הידיעות "STEP", המזוהה עם האופוזיציה הסורית, דווח כי המטוסים הישראליים תקפו את חטיבה 76 של צבא סוריה שממוקמת מדרום לעיירה כנאכר. כמו כן דווח על תקיפות גם באזור אל-דימאס. אתר המקורב למשטר הסורי מציין כי עולים דיווחים שכטב"מ ישראלי יורט ממערב לעיירה כנאכר שנמצאת בקרבת מחוז אל קונייטרה. מקורות מסרו לכלי התקשורת הסוריים הרשמיים כי "התוקפנות לא צלחה למרות שהייתה אינטנסיבית - אף אחת ממטרות התקיפה לא הושגה".

סוכנות הידיעות "ספוטניק" דיווחה לאחר התקיפה כי משרד החוץ הסורי העביר מכתב תלונה למזכ"ל האו"ם, אנטוניו גוטרש בעקבות התקיפה הישראלית עליה דיווחו כלי התקשורת במדינה. במכתב נטען כי ישראל תומכת בטרוריסטים ומנסה להאריך את הלחימה בסוריה.