סופר מאמא: בגיל 42, האם ל-12 לא הייתה מתנגדת לשניים נוספים

את בנה הראשון הביאה ליאת ברששת כבר בגיל 16. לאחר 12 לידות אמרה שאם לא הייתה מתגרשת יתכן שהייתה ממשיכה ללדת: "אני מאוד אוהבת ילדים, מבחינתי משפחה זה ערך עליון"

ליאת ברששת, בת ה-42, היא אמא ל-12 ילדים, בנה הגדול בן 26 ובתה הקטנה בת חמש וחצי. לדבריה היא הפסיקה להביא לעולם ילדים בעקבות הגירושים שעברה וסיפרה ל"חמש עם רפי רשף" שאילולא הייתה מתגרשת: "אולי היו לי עוד איזה שניים".

אחת השאלות הנפוצות ששואלים את ברששת היא האם האם המאושרת זוכרת את כל השמות של ילדיה, ברששת מציינת שהיא זוכרת גם את תאריכי הלידה ואת משקלי הלידה של כל ילדיה. "אני מאוד אוהבת ילדים", הסבירה, "מבחינתי משפחה זה ערך עליון. עברתי ילדות לא פשוטה וזה איפשהו מפצה על הילדות שעברתי".

 ליאת ברששת, אם ל-12
 

ליאת ברששת, אם ל-12 ( חדשות עשר)

 

"יש לילדים שלי, ברוך השם, כל מה שהם צריכים. אני לא חושבת שילד צריך לקבל כל מה שהוא רוצה, אלא כל מה שהוא צריך וכשילדים מקבלים כל מה שהם צריכים, הם גדלים על ערכים ועל כבוד, על שמחה ואהבה – יש לנו ערכים טובים בבית", היא מוסיפה.

למרות האתגר שבטיפול בהרבה ילדים, ברששת סיפרה שהיא לא מעבירה את האחריות לגידול הקטנים לאחיהם הגדולים: "כל אחד עצמאי ולכל אחד יש את החיים שלו, אין אצלי ילד מגדל ילד. זה שאני הבאתי 12 ילדים לא אומר שהגדולים צריכים לגדל אותם. הם כן עוזרים לי בבית, אבל להיות אבא ואמא – מה פתאום".

כשנשאלה אם היא לא מצטערת שהפסידה את השנים הכי יפות ואת תקופת הילדות לאחר שהפכה לאמא כבר בגיל 16 ענתה: "כן, הפסדתי המון, אבל הרווחתי הרבה יותר. אני מסתכלת על מה שהרווחתי ולא על מה שהפסדתי ומבחינתי הרווחתי נצח. אופטימיות זה השם השני שלי", מסכמת ברששת.