טרייג מובא למעצר על ידי שוטרים ישראלים, דוברות המשטרה

הוארך מעצר החשוד בסחר הסמים שברח והוסגר לארץ: "לא נמלטתי"

דניאל טרייגר, שחמק מהרשויות בברזיל בדרכו למעצר בתחילת השבוע ונתפס כעבור יומיים, הובא בפני שופט - שהאריך את מעצרו בעשרה ימים. "לא הייתי במעמד עצור, אז לא ברחתי"

בית משפט השלום באשקלון האריך היום (שישי) בעשרה ימים את מעצרו של דניאל טרייגר, הישראלי החשוד בסחר בסמים, שברח מהרשויות בברזיל בתחילת השבוע. טרייגר בן ה-32 מדרום הארץ, שעל פי החשד עמד בראש רשת לסחר בסמים בדרום אמריקה, נלכד ביום רביעי, בפעם השנייה על ידי הרשויות בסאו פאולו שבברזיל. זאת לאחר שיומיים לפני כן, נמלט טרייגר מידי כוחות השיטור, טרם הסגרתו לרשויות בישראל.

במהלך הדיון אמר נציג המשטרה: "החשוד היה בפעולות הסגרה בשבוע שעבר וחמק מכוחות המשטרה בברזיל. הוא נעצר כמה ימים לאחר מכן והובא לישראל. מיוחסות לו עבירות של יבוא סמים מסוג קוקאין מדרום אמריקה". לאחר הדיון אמר טרייגר: "לא הייתי עצור אז לא ברחתי, לא הייתי בכלל במעמד של עצור".

 הסם שנתפס במהלך החקירה
 

הסם שנתפס במהלך החקירה ( דוברות המשטרה)

 

החשוד עומד במרכז פרשה שחשפו חוקרי משטרת ישראל לפני כשבוע. במסגרת פעילות החקירה הופעל שוטר כסוכן סמים, טס לדרום אמריקה תחת כיסוי של בלדר והשלים עסקת סמים גדולה. טייגר נעצר על ידי שוטרים מקומיים בברזיל  אך הצליח לחמוק מהם בעת ששהו במלון שעות מספר לפני הטיסה לישראל. אתמול כאמור הוא נעצר שוב והובא לארץ על ידי שוטרי משטרת ישראל שביקשו מבית המשפט להאריך את מעצרו.

 סוחר הסמים הישראלי מובל על ידי הכוחות המשטרתיים
 

סוחר הסמים הישראלי לאחר שנעצר בפעם הראשונה (חדשות עשר )

 

לכידתו של טרייגר, שעל פי החשד ניסה להקים רשת להברחת סמים ממרכז אמריקה לרחבי העולם, התאפשרה בזכות שיתוף פעולה מודיעיני בין בוליביה, פרגוואי וישראל. לפי המידע שהשיגו החוקרים, סוחר הסמים התכוון להקים רשת סחר שבסיסה בפרגוואי ובבוליביה ושבאמצעותה יגייס נשים ממדינות אלו ומארגנטינה. תפקידן המתוכנן של הנשים היה לשמש כבלדריות שיבריחו סמים לתוך גבולות ישראל.

החקירה המשותפת הובילה כאמור לאיתורו של החשוד בסנטה קרוז שבבוליביה, שם נעצר על ידי הכוחות. הוא גורש מהמדינה והועבר במטוס צבאי לפרגוואי על ידי ה"סנאד" - הרשות למלחמה בסמים של המדינה.