תיק 4001: שרה נתניהו נחקרה בחשד למרמה - שמרון מסר עדות

אשת ראש הממשלה התייצבה בלהב 433 בשל החשד שרימתה את מבקר המדינה והציגה בפניו קבלות פיקטיביות. פרקליטו לשעבר של רה"מ הגיע למקום כשעה לפניה לצורך מתן עדות בפרשה

אשת ראש הממשלה, שרה נתניהו, נחקרה היום (שישי)במשך שלוש שעות ביחידת להב 433 של המשטרה, בחשד שרימתה את מבקר המדינה והציגה פניו קבלות פיקטיביות במסגרת פרשה 4001.

במקביל, פרקליטו לשעבר של ראש הממשלה נתניהו, דוד שמרון, שהציג את הקבלות בשמה של נתניהו, הגיע למשרדי היחידה לצורך מתן עדות בפרשה.

עורך הדין יוסי כהן, פרקליטה של שרה נתניהו, מסר בתגובה: "כצפוי, בסיום החקירה יתברר שמדובר בעוד גיבוב כזבים וסיפורי מעשיות של עד המדינה ניר חפץ, שאין בהם כלום. כשהתיקים האחרים מתרסקים, ממציאים בדיות חדשות. עד מתי תמשך הרדיפה אחרי משפחת נתניהו?".

נתניהו כבר נחקרה באזהרה במשטרה לפני כשבועיים בגין חלקה בפרשה 4001. היא חשודה שרימתה את מבקר המדינה, בכך שהציגה בפניו קבלות פיקטיביות, על תרומה שהייתה אמורה לתרום במקום לשלם את שכרו של ניר חפץ. פרקליטו לשעבר של רה"מ נתניהו, דוד שמרון, הציג את הקבלות, שלטענת המשטרה הן קבלות פיקטיביות. אם יתגבש כתב אישום נגד הגברת נתניהו, הוא צפוי להצטרף לתיק המעונות ולא לעמוד בפני עצמו.

 שרה נתניהו
 

שרה נתניהו (רויטרס)

 
 
 
 

מוקדם יותר בנובמבר, התנהלו מגעים בין פרקליטה של נתניהו לחוקרי המשטרה. הפרקליטות הודיעה כי היא מסכימה לדון עם פרקליטיה של רעיית ראש הממשלה במסגרת הליך גישור פלילי בתיק המעונות. מדובר בהליך שגרתי שינוהל מול סגן נשיא בית משפט השלום. בהליך הזה הצדדים מופיעים, ללא עדים, ושוטחים את טענותיהם בפני השופט.

כמו כן, בשבוע שעבר פרסמה המשטרה את מסקנותיה בתיק 4000 והמליצה להעמיד לדין את אשת ראש הממשלה בשוחד, מרמה ושיבוש הליכי משפט. נוסף לכך, המשטרה הודיעה כי נמצאה תשתית ראייתית על מנת להעמיד לדין את נתניהו בגין לקיחת שוחד, מרמה והפרת אמונים וקבל דבר במרמה בנסיבות מחמירות. המשטרה הודיעה גם כי קיימת תשתית ראייתית להעמדה לדין את בעל השליטה בקבוצת בזק ואתר "וואלה", שאול אלוביץ', וזוגתו איריס בגין מתן שוחד, שיבוש מהלכי חקירה ומשפט ועבירות לפי חוק איסור הלבנת הון. נגד שאול אלוביץ' קיימת גם תשתית להעמדה לדין בגין עבירות ניירות ערך.