סגן ראש העיר חיפה המיועד: "מצפים מערבי להיות כמו איוב קרא"

ראג'א זעתרא התייחס בריאיון לסערה הציבורית סביב מינויו: "זה חלק ממסע דה לגיטימציה של הציבור הערבי - הסיפור האמיתי הוא שהליכוד נשארו מחוץ לקואליציה עם 3 מנדטים"

מאז היוודע על ההחלטה לעניק לראג'א זעתרא, ראש סיעת חד"ש בחיפה, את תפקיד סגן ראש העיר, מתקיים שיח תקשורתי סוער סביב מספר אמירות צורמות שנשא בעבר. בריאיון לתוכנית "לונדון את קירשנבאום" ניסה אתמול (חמישי) זעתרא להסביר חלק מאמירותיו וטען: "אני בתפקיד הזה כדי לדאוג לאנשים כמו אבו אפיף מוואדי ניסנאס, ולשכונת עבאס שצריך לפתוח שם כיכר - כל המסביב זה מסביב".

ראשת העיר הנבחרת של חיפה, עינת קליש-רותם, עסקה בימים האחרונים בגיבוש קואליציה עירונית, שתרכיב בתוכה גם סיעת חד"ש, שבראשה עומד ראג'א זעתרא, פעיל פוליטי מוכר בעיר. בין היתר, צוטט זעתרא באומרו: "מאיפה דעא"ש למדו את הפשעים האלה? תראו מה התנועה הציונית עשתה בשנת 1948 - מעשי ביזה אונס וטבח". בהזדמנות אחרת אמר כי "ליברמן הוא נציג של דעא"ש בממשלת ישראל, הוא תומך בעריפת ראשים". זעתרא גם כינה ערבים שהתגייסו לצבא ולמשטרה "חלשים נפשית". ופעם אף התייחס לחמאס כ-"חלק לגיטימי מהעם הפלסטיני שתומך בשתי המדינות".

"זה לא הסיפור האמיתי", אמר סגן ראש העיר החדש שצפוי להתמנות בחיפה לחדשות עשר, והמשיך: "הסיפור האמיתי הוא שהליכוד נשארו מחוץ לקואליציה עם שלושה מנדטים. זה חלק ממסע דה לגיטימציה של הציבור הערבי. הדברים שמייחסים לי, חלקם לא מדויקים, אך גם אם הם נכונים, הם נאמרו כבר על ידי יגאל כרמון, על ידי אהוד ברק, על ידי בכירי מערכת הביטחון הישראלית".

 רג'א זעאתרה, ראש סיעת חד"ש בחיפה וסגן ראש העיר החדש
 

ראג'א זעתרא, ראש סיעת חד"ש בחיפה וסגן ראש העיר החדש (חדשות עשר)

 
 

זעתרא הוסיף: "זה אמנם דברים שצורמים לאזן הישראלית ואני מבין את זה, יכול להיות שהיום הייתי בוחר להגיד את זה בצורה יותר מסבירה ויותר נגישה לציבור הרחב, אבל בחיפה יש אווירה שבה מקבלים את זה שלא מקבלים את הכל, ומסכימים לפעמים שלא להסכים. אם מצפים מנציג ציבור ערבי בחיפה או בכל מקום אחר, שיהיה דובר של ליברמן, שיהיה משהו בסטייל של איוב קרא, אז זה לא מציאותי. אני מייצג את הציבור שלי שבחר בי – שבחר בחד"ש. העמדות שלנו ידועות ומוכרות".

לסיום, הסביר זעתרא כיצד הוא תופס את תפקידו החדש: "אני בתפקיד הזה כדי לדאוג לאבו אפיף מוואדי ניסנאס שתבעו אותו בגלל שלא שיפצו את המדרכה, לאנשים מחליסה שעברו תאונת דרכים קשה ונדרסו להם ארבעה ילדים, לשכונת עבאס שצריך לפתוח שם כיכר וציר לכביש. כל המסביב זה מסביב, מה שמפריע לי בכל הסערה הזאת זה שביומיים האחרונים מדברים איתי יותר מדי עיתונאים ואני לא מספיק לקדם את הדברים האלה".