נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ורעייתו בטקס הדלקת נרות בבית הלבן, רויטרס

טראמפ ציין את חג החנוכה: "לאנושות יש חוב כלפי העם היהודי"

הנשיא האמריקני ערך קבלת פנים חגיגית בבית הלבן והדליק נרות עם נציגי הקהילה היהודית וניצולי שואה. "מאשררים את הסולידריות הבלתי ניתנת לשבירה שלנו כלפי העם היהודי"

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ קיים אמש (חמישי) בבית הלבן הדלקת נרות חגיגית בהשתתפות נציגים בולטים של הקהילה היהודית בארצות הברית, ושמונה ניצולי שואה אמריקנים. "האנשות חבה חוב עצום לעם היהודי", אמר הנשיא האמריקני במהלך קבלת הפנים החגיגית.

טראמפ התייחס בדבריו גם לשמונת ניצולי השואה שהתארחו בקבלת הפנים החגיגית, ואמר: "שרדתם רשעות שאין לתאר במילים". הנשיא הוסיף ואזכר גם את הטבח בבית הכנסת בפיטסבורג שאירע בחודש אוקטובר האחרון, כשאמר: "אנו מחדשים את חובתנו הנצחית להתעמת עם האנטישמיות בכל מקום. עלינו למחוק את השנאה הנאלחת הזאת מן העולם".

"בנינו שגרירות יפייפיה בירושלים", אמר טראמפ, והוסיף באותו נושא: "זה כבוד לעשות זאת למענכם", בהתייחסו לדמויות מפתח בקהילה היהודית בארצות הברית. הנשיא הוסיף ואמר כי "האנושות חבה לעם היהודי חוב עצום על תרומתו בתחומי האמנות, המדע, התרבות, היסטוריה וחברה. היום אני מחדשים את תודתנו לברכת האלו ומאשררים את הסולידריות הבלתי ניתנת לשבירה שלנו כלפי העם היהודי".

הנשיא האמריקני ביקש להודות לסגנו מייק פנס ולרעייתו, ואמר: "הם אוהבים את המדינה שלכם, והם אוהבים את המדינה הזאת – זה שילוב טוב", לסיום אמר: "אני רוצה להודות לכולם. חנוכה שמח". בשלב זה הודלקה החנוכייה על ידי קצין אמריקני בכיר שהנו יהודי אורתודוקסי, שהקפיד להסביר לנוכחים על טיבו של חג החנוכה.

לאחר הדלקת הנרות ניגש סגן הנשיא מייק פנס לברך את אנשי הקהילה היהודית, ואמר: "זה עונג להיות כאן עם המשפחה הראשונה, אנו שולחים את ברכותינו הכנות לכולכם. זהו הכבוד הגדול ביותר של חיי לשרת כסגן נשיא בממשל הכי אוהד לישראל בהיסטוריה של ארצות הברית".