"מסי אמר שהוא ידאג לי": אוהד הכדורגל הצעיר הפך לחסר בית

מורטזה אחמדי מאפגניסטן כבש את הרשת ב-2016, לאחר שפורסמה תמונתו עם חולצת כוכב ברצלונה המפורסם, שבעקבותיה השניים גם נפגשו. כעת, לאחר תקיפת טליבאן, גורש הילד מביתו

מורטזה אחמדי, ילד בן 7 מאפגניסטן, הפך לסנסציה עולמית לפני כשנתיים לאחר שהופצה ברשת תמונה שבה הוא לבוש בשקית פלסטיק הנושאת את שמו של כוכב הכדורגל הנערץ, ליאונל מסי. בחודש שעבר הפך אחמדי לחסר בית, לאחר שנעקר מביתו במתקפת טאליבאן.    

בן השבע חי עם בני משפחתו במחוז ג'גורי, שנחשב לאזור בטוח יחסית במדינה הנתונה תחת קונפליקט זה כ-17 שנים. לפני כחודש נגדע השקט היחסי, כאשר הטליבאן תקף את האזור ואילץ למעלה משני שלישים מאוכלוסיית המקום להימלט.

כעת, נמצא אחמדי יחד עם בני משפחתו בקאבול, בירת המדינה. "אני מתגעגע לבית שלנו בג'גורי", סיפר אחמדי. "אין לי פה כדור. אני לא יכול לשחק כדורגל או לשחק בחוץ". כאשר נשאל על שתי החולצות והכדור שקיבל במתנה ממסי כאשר השניים נפגשו בקטאר, עיניו נמלאו דמעות: "השארנו אותם בג'גורי, לא יכולנו לקחת אותם איתנו".

מרטזה אחמדי
 

מרטזה אחמדי ( רויטרס)

 

גם לפני מתקפת הטליבאן, המשפחה הייתה נתונה תחת איומים מתמשכים, בשל התהילה הפתאומית שאליה זכה הבן הצעיר. "אחרי שמורטזה פגש את מסי החיים שלנו הפכו קשים", סיפר אחיו הגדול. "חיינו בפחד כיוון שהסובבים אותנו חשבו שקיבלנו ממסי כסף רב. אנשים היו אורבים מחוץ לבית שלנו, פחדנו שהולכים לחטוף את מרטזה. כמעט נעלנו אותו בבית ולא שלחנו אותו לבית הספר בשנתיים האחרונות".

על פי ההערכות, כ-300 אלף אפגנים נעקרו השנה מבתיהם ונאלצו לגור בתנאים קשים, כשהם תלויים בסיוע מהממשלה ומארגונים לא ממשלתיים על מנת לשרוד. גם אחמדי ובני משפחתו זקוקים לסיוע כלכלי, לאחר שאיבדו את מקור הכנסתם כחקלאים בכפר.

"מסי אמר לי שכשאגדל מעט, הוא ידאג לי", סיפר אחמדי, והוסיף כי השחקן הנערץ טרם יצר איתו קשר מאז פגישתם בקטאר ב-2016. הילד ביקש להעביר מסר לכוכב: "קח אותי איתך. אני לא יכול לשחק כדורגל באפגניסטן. יש כאן רק פיצוצים ויריות".