דיווח: חמאס חקר את הכוח הישראלי שהותקף ברצועה במשך 40 דקות

לפי אתר חדשות ערבי, הכוח המיוחד הועבר לאחד המוצבים של גדודי אל-קסאם לאחר שהוטל ספק בנוגע לגרסתו. עוד דווח כי "נראה שהכוח הקים בשטח בסיס לביצוע משימותיו"

ההיתקלות בעומק הרצועה: אנשי הזרוע הצבאית של חמאס הצליחו להחזיק את הכוח הישראלי המיוחד שנכנס לרצועת עזה וחקר אותו למשך כ-40 דקות, כך פרסם היום (חמישי) אתר החדשות "arabi21" מפי מקור מיוחד.

לדברי מקור, החוקרים הפלסטינים הטילו ספק בגרסת החיילים והחליטו להעבירם למוצב של גדודי אל-קסאם על מנת להשלים את החקירה. אז, ציין המקור, אחד מאנשי הכוח הישראלי פתח באש לעבר הפלסטינים, דבר שהביא למותו של  נור א-דין אלברכה ולפציעתו של בכיר נוסף. המקומיים הצליחו לברוח מהמקום ברכב, והמקור ציין כי הבכיר שנפצע בשטח הספיק להתקשר למפקדת אל-קסאם באזור ולספר להם מה קרה.

 זירת ההיתקלות ברצועה שבה נהרג קצין צה"ל
 

זירת ההיתקלות ברצועה שבה נהרג קצין צה"ל ( צילום: פלסטיני)

 

"ברגע הזה החל מרדף רחב של הפלסטינים נגד אנשי הכוח הישראלי, והמטוסים הישראלים החלו להתערב בכוח ותקפו את כל מי שניסה להתקרב לכוח שברח לעבר שטח חקלאי – שטח שנמצא באזור מבודד בעיירה "עבאס הגדולה" מזרחית לחאן יונס", סיפר המקור ותיאר את המתקפה הישראלית כ"מעטפת אש למנוע מאנשי ההתנגדות להתקרב אל הכוח.. עוד טען כי "נראה שהכוח הקים בשטח הזה, המשתרע לגודל של 400 מטר מרובע, בסיס לביצוע משימותיו הסודיות שלשמן הוא הגיע. ביניהן, הרכבת מכשירי האזנה רגישים ביותר".

לפני שלושה ימים, עיתון Independent הבריטי דיווח כי הכוח הישראלי התחזה לאנשי רפואה ונשאו עליהם תעודות זהות עזתית "מפורטות אך מזויפות". הכוח, המוסווה כצוות רפואי, נכנס ככל הנראה דרך מעבר מסודר בגבול הרצועה. את הפרטים מסר לעיתון דובר חמאס חזאם קסאם, והוסיף כי ארגונו עצר ותחקר את תושבי הרצועה שזהותם "נגנבה" על ידי צה"ל. עם זאת, לאחר שהתברר שאינם יודעים דבר על המבצע או גניבת זהותם – שוחררו לביתם.

זירת ההיתקלות ברצועה שבה נהרג קצין צה"ל, סא"ל מ'
 

זירת ההיתקלות ברצועה שבה נהרג קצין צה"ל, סא"ל מ' (צילום: פלסטיני )

 

בתוך כך, במהלך מסיבת עיתונאים שהתקיימה בעזה נאמר כי נעצרו מספר חשודים במעורבות בפעולה בחאן יונס, והם נחקרים כעת. עוד צויין במסיבת העיתונאים כי בית הדין הצבאי ברצועת עזה פסק גזר דין מוות בתלייה לשישה בני אדם ששיתפו פעולה עם ישראל, ושבעה נוספים נדונו למאסר עולם עם עבודות פרך. הוסבר כי משתפי הפעולה שעליהם נגזר עונש מוות סיפקו לישראל מידע שהוביל להרג מספר אזרחים ברצועה. במהלך מסיבת העיתונאים נקראו כל משתפי הפעולה להסגיר את עצמם, והוזהרו כי "ידה הארוכה של החוק תגיע אליהם".

הכוח המיוחד שנכנס לעזה, במהלך פעולתה נהרג סא"ל מ' וקצין נוסף נפצע קשה, נכנס לרצועה כמה פעמים בשנה האחרונה כדי להרכיב בעזה אמצעי האזנה וריגול. כך דיווח בשבוע שעבר העיתון הלבנוני אל-אחבאר, מפי גורם ביטחוני בחמאס.

לפי הדיווח, הציוד הוכנס במהלך השנה האחרונה לרצועה דרך מעבר כרם שלום על ידי תושב מקומי המשתף פעולה עם ישראל. המשת"פ לקח את לוחמי הכוח במכונית מהסוג שבו משתמשים גם פעילי חמאס, והסיע אותם לתחנת תקשורת במרכז הרצועה השייכת לרשת התקשורת של חמאס. לוחמי הכוח התקינו את מכשירי המעקב והציתות בתחנה, ולאחר מכן, תוך שלבשו מדים של אנשי תחזוקה ברשת התקשורת, התקינו מכשירים דומים באזור הנמצא במזרח הרצועה בקרבת הגבול עם ישראל.

 הלוויות ההורגים הפלסטינים כתוצאה מההיתקלות ברצועת עזה
 

הלוויות ההורגים הפלסטינים כתוצאה מההיתקלות ברצועת עזה ( צילום פלסטיני)

 

לפי אל-אחבאר, באשר לחדירה האחרונה של הכוח, בחקירות של חמאס נתגלה שלוחמי הכוח נכנסו דרך מעבר ארז, המנוהל ע"י הרשות הפלסטינית, תוך שימוש בתעודות זהות מזויפות המכילות את תמונותיהם ופרטים של תושבים אמיתיים ברצועה. לוחמי הכוח נכנסו בנפרד ובזמנים שונים, ובעזרתו של סייען נוסף הוברחו להם המכשירים הטכנולוגיים שבהם עשו שימוש.

לפני כשבועיים, הזרוע הצבאית של חמאס, גדודי עז א-דין אל-קסאם, לטענתה, של אנשי היחידה הישראלית שפעלה בהיתקלות בעומק הרצועה באזור חאן יונס. בהודעת הארגון נכתב, "בעזרת האל יתברך, הצליחו כוחות עז א-דין אל-קסאם להגיע לרמה של חשיפת הפעולה המיוחדת והמסוכנת שניסה הכוח הציוני המיוחד לבצע אך נחשף, ביום ראשון, 11 בנובמבר, מזרחית לחאן יונס". 

עוד נמסר כי "לוחמינו הצליחו להכשיל אותה ולהרוג ולפצוע מספר מחברי הכוח הזה". לדברי הארגון, הוא "חושף בפני בני עמנו תמונות אישיות של חלק מחברי כוח האויב, ואת תמונות כלי הרכב בהם השתמשו. אנחנו מבטיחים לבני עמנו שנחשוף את החלק הנותר מפרטי הפעולה הכושלת הזו".