סוחר הסמים הישראלי שברח מידי הרשויות בברזיל - נלכד

משרד הביון הלאומי בסאו פאולו אישר את דבר תפיסתו בשנית של תושב הדרום, דני טרייגר בן ה-32, שנמלט לפני יומיים מידי הרשויות בדרך להסגרתו לישראל

הישראלי דני טרייגר בן ה-32 מדרום הארץ, החשוד כי עמד בראש רשת למסחר בסמים בדרום אמריקה, נלכד אתמול (רביעי), בפעם השנייה על ידי הרשויות בסאו פאולו שבברזיל, כך אישר היום משרד הביון הלאומי של המדינה. כזכור, ביום שני האחרון נמלט טרייגר מידי כוחות השיטור, טרם הסגרתו לרשויות בישראל.

כאמור טרייגר, ראש רשת הסמים הישראלי שנתפס ביום שישי שעבר בבוליביה והיה אמור להגיע לארץ ביום שני לצורך הסגרתו, ברח מבית המלון שבו שהה תחת השגחת שני סוכנים פדרליים, שהיו אחראים על העברתו לידי משטרת ישראל.

הטיסה שעליה היה אמור לעלות תושב הדרום בן ה-32 התעכבה, ובשל כך נלקח לבית המלון בסאו פאולו שבברזיל, כך נמסר ממשטרת ישראל. השלטונות בפרגוואי בוחנים כיצד אירעה הבריחה, לאור העובדה כי ככל הנראה טרייגר לא השתמש באלימות במהלך בריחתו.

 
 
 
 
 מסוק בוליביאני מאתר סחר בסמים

מסוק בוליביאני מאתר סחר בסמים (רויטרס)

 

"נסיבות הבריחה עדיין אינן ברורות", אמר בתחילת השבוע השר הפרגוואי ארנלדו ג'וזיו, הממונה על הפרשה. "הסוכנים ערכו חיפוש אחר נתיב ההימלטות, דרך רשת המצלמות, במסדרונות המקום, וכן בכל היציאות החיצוניות והפנימיות של בית המלון". ג'וזיו הדגיש כי הבריחה אינה תחת אחריות ממשלתו, וכי בפרגוואי, לשם הועבר מבוליביה, הוא היה אזוק, אך אינו יודע מה הנהלים בברזיל.

כזכור, לכידתו של טרייגר, שעל פי החשד ניסה להקים רשת להברחת סמים ממרכז אמריקה לרחבי העולם, התאפשרה בזכות שיתוף פעולה מודיעיני בין בוליביה, פרגוואי וישראל. לפי המידע שהשיגו החוקרים, סוחר הסמים התכוון להקים רשת סחר שבסיסה בפרגוואי ובבוליביה ושבאמצעותה יגייס נשים ממדינות אלו ומארגנטינה. תפקידן המתוכנן של הנשים היה לשמש כבלדריות שיבריחו סמים לתוך גבולות ישראל.

החקירה המשותפת הובילה כאמור לאיתורו של החשוד בסנטה קרוז שבבוליביה, שם נעצר על ידי הכוחות. הוא גורש מהמדינה והועבר במטוס צבאי לפרגוואי על ידי ה"סנאד" - הרשות למלחמה בסמים של המדינה.

מטעם משטרת ישראל נמסר אז בתגובה: "נשוא פנייתכם גורש על ידי הרשויות בדרום אמריקה ואמור היה להיות מלווה על ידם חזרה לישראל, במהלך הליווי נמלט מרשויות האכיפה המקומיות בהן שהה ללא קשר או סמכות למשטרת ישראל. מעבר לכך אין בכוונתנו להרחיב"