הפיצוץ בלבנון בשבוע שעבר. חיזבאללה על הכוונת, רויטרס

לבנון: ניסיון חיסול נגד בכיר בחיזבאללה

מטען צד התפוצץ ליד שיירה של ארגון הטרור השיעי סמוך מאוד לגבול עם סוריה וגרם למותו של אדם אחד. לא ברור אם ההרוג הוא בכיר חיזבאללה. בלבנון דיווחו: היעד - נוואף מסוואי, הבכיר בזרוע הפוליטית של הארגון

עוד ניסיון של המורדים הסורים לפגוע בחיזבאללה? בן אדם אחד נהרג ושלושה נוספים נפצעו בפיצוץ מטען צד שאירע היום (שלישי) סמוך לגבול בין לבנון לסוריה. כלי תקשורת בלבנון טענו כי מדובר בניסיון חיסול נגד דמות בכירה בארגון הטרור השיעי, אולם לא ברור עד כה אם אכן הבכיר הוא שנהרג. 

 

הפיצוץ אירע בתוך שיירה של חיזבאללה, שככל הנראה עשתה את דרכה לסוריה, שם מסייעים כבר תקופה ארוכה לוחמי הארגון לכוחותיו של בשאר אסד בקרבות נגד ארגוני האופוזיציה. בחלק מאתרי החדשות דווח כי יעד החיסול היה נוואף מוסאווי, חבר פרלמנט לבנוני מטעם חיזבאללה, הנחשב לבכיר בזרוע הפוליטית שלו.

 

עד כה לא נטל אף גורם אחריות לפיצוץ, אולם אחת הסברות היא שמדובר בפעולת נקם של המורדים בשל התערבות חיזבאללה במלחמת האזרחים בסוריה.

 

בשבוע שעבר נפצעו עשרות בני אדם בפיצוץ שאירע בתוך מעוז חיזבאללה ברובע א-דאחיה שביירות. תחילה טענו גורמים בשורות צבא סוריה החופשי כי ארגון האופוזיציה הסורי עומד מאחורי "הפיצוץ הגדול ביותר בלבנון בשנים האחרונות", אולם לאחר מכן פורסמו הכחשות.

 

בחיזבאללה כבר הפנו את האצבע המאשימה לעבר ישראל, וטענו כי "על פי כל הסימנים, היא אחראית לפיצוץ מכונית התופת". סגנו של חסן נסראללה, נעים קאסם, אמר כי חיזבאללה הורה על כוננות גבוהה באזור בשל "חשש לניסיונות פגיעה נוספים של ישראל ושל המערב".