מולר: ממליץ שלא לגזור עונש מאסר על היועץ לביטחון לאומי לשעבר

התובע המיוחד לחקירת המעורבות הרוסית בבחירות הודיע כי מייקל פלין סיפק "מידע חיוני" בדבר הקשרים בין טראמפ לממשל הרוסי, ועל כן יעץ שלא לגזור עליו תקופת מאסר

משרד התובע המיוחד לחקירת המעורבות הרוסית בבחירות 2016 המליץ הלילה (רביעי) שלא לגזור עונש מאסר על מייקל פלין, לשעבר היועץ לביטחון לאומי בממשל טראמפ. זאת, לאור שיתוף הפעולה הנרחב של פלין עם התובעים, ותרומתו החיונית לחקירה.

על פי התובע המיוחד רוברט מולר, פלין סיפק "עזרה ממשית" במהלך מספר חקירות שמתנהלות כעת במשרד. זאת, לאחר שתושאל 19 פעמים על ידי הצוות המיוחד. עוד הוסיף מולר כי היועץ לביטחון לאומי לשעבר מסר מידע ממקור ראשון אודות תוכן הקשרים שהתנהלו בין הנשיא טראמפ לממשלת רוסיה. היות שכך, כאמור, המלצת המשרד היא שלא לגזור עליו עונש מאסר.

בתגובה, אמר רודי ג'וליאני, עורך דינו של טראמפ, כי העבירות שביצע פלין "שקולות ליריקה על המדרכה", והוסיף כי אין בהמלצתו של מולר כל עדות לקנוניה בין הנשיא האמריקני לממשל הרוסי. ג'וליאני תקף את צוות החקירה של מולר, טען כי הם מונעים על ידי התקשורת יתר על המידה וכינה אותם "כלבים חולים". 

התובע המיוחד רוברט מולר
 

התובע המיוחד רוברט מולר (רויטרס)

 

לפני כשבוע חתם מייקל כהן, עורך דינו האישי לשעבר של טראמפ, על עסקת טיעון חדשה עם החוקר המיוחד רוברט מולר. במסגרת העסקה צפוי כהן להודות כי נתן הצהרות שקריות לקונגרס בעניין ועשוי לסבך את הנשיא האמריקני - שכבר הספיק להכחיש את הנטען ולהכפיש את כהן.

עסקת הטיעון הקודמת של כהן עם התובעים הפדרליים, בה הודה והורשע בסעיפי תרומות בלתי חוקיות לקמפיין הבחירות של טראמפ, מציבה כאמור את הנשיא האמריקני בסיכון לאישומי עבירות כלכליות. מאז העסקה ההיא, כהן שהה למעלה מ-70 שעות בחקירות אצל הצוות של החוקר המיוחד.

חקירתו של כהן התמקדה בקשריהם של מקורבי טראמפ עם הרוסים במהלך קמפיין הבחירות, עסקיו ברוסיה והפרעה לצדק. במקביל נערכו שיחות בין כהן לצוות החקירה על חנינה אפשרית - כך לפי מקורות המוקרבים לפרשה. "הפוטנציאל הגלום בשיתוף הפעולה מצידו של כהן הוא עצום", אמרה קנדל קופי, לשעבר פרקליטת מדינה בפלורידה.