"הגברת משגעת אותי": המסרון ששלח המקורב לרה"מ למנכ"ל וואלה

זאב רובינשטיין, שהמשטרה המליצה להעמיד לדין בגין תיווך לשוחד בתיק 4000, שלח לאילן ישועה הודעה: "תחליף את התמונה" • בכתבה: המיילים שחושפים את קרבת החשוד לרה"מ

תיק 4000: הודעת טקסט ששלח זאב רובינשטיין, מקורב לזוג נתניהו שהמשטרה המליצה להעמידו לדין במסגרת הפרשה, סגין במתן שוחד ולקיחת שוחד (בצוותא), לאילן ישועה, מנכ"ל וואלה, נחשפה אמש (שני) בחדשות עשר.

"הגברת משגעת אותי, היא לא עוזבת אותי. בבקשה תחליף את התמונה שלה בעמוד הראשי. היא לא תעזוב אותי עד שזה יקרה", כתב רובינשטיין, שהיה איש הקשר ההתחלתי בין שרה נתניהו לשאול אלוביץ, בשעת לילה מאוחרת. "היא מתקשרת אליי ומסמסת לי כל כמה דקות. אני חייב שתעזור לי. היא טוענת שהתמונה מכערת אותה".

נתניהו
 

נתניהו (רויטרס)

 

מטעם לשכת ראש הממשלה נמסר בתגובה: "'וואו', פשע המאה. הרי אם שרה נתניהו שולטת באתר וואלה כפי שנטען, למה היא צריכה בכלל את התערבות רובינשטיין, עוד הוכחה עד כמה המלצות המשטרה נגד בני הזוג נתניהו הן חלולות".

פנינית ינאי, המייצגת את רובינשטיין מסרה בתגובה לפרסום כי "מר רובינשטיין לא הכחיש שכחבר ניסה לעזור לבני הזוג נתניהו. הדלפת המסרון מכוערת ומבזה בעיקר את המדליף".

בתוך כך, לחדשות עשר נודע כי השינויים בהרכב עורכי הדין של נתניהו נעשו עקב ההנחה כי ועדת ההיתרים במשרד מבקר המדינה תאסור ככל הנראה על ראש הממשלה לממן את ההגנה המשפטית שלו מכספי שניים ממקורביו, בן דודו נתן מיליקובסקי ואיש העסקים ספנסר פרטרידג׳. בעקבות זאת, חלק מעורכי הדין התפטרו מתפקידם, מחשש שלנתניהו לא תהיה דרך לממן את שכרם.

 אלוביץ' וחפץ
 

אלוביץ' וחפץ (ללא קרדיט)

 

מיילים שנחשפים בחדשות עשר חושפים את היקף קרבתו של רובינשטיין לנתניהו

בד בבד, חדשות עשר נחשף אמש את היקף קרבתו של רובינשטיין לבני הזוג נתניהו באמצעות מיילים ששלח לפני כעשור. בין היתר, דאג לגיוס תרומות, תיאום הופעות בתקשורת, תיאום פגישות חשובות, תשלום חשבונות ועוד.

"אני אחרי שיחה עם הבוס. יש לסדר במיידי עוד היום פגישה לבוס עם אנשי ניו יורק - ג'רי, קן אברמוביץ' וחוליו מסר (תורמים קבועים של נתניהו. ר"ד)", כתב רובינשטיין למנהלת לשכת נתניהו דאז, איילת שקד. "לא יעלה על הדעת שהם יחזרו ביום רביעי בבוקר לניו יורק ללא פגישה!!!!!!!!!!!!!!!!!. זה רע מאוד בעיקר לאור העובדה שאני צריך אותם כעת".

"היכן נפתלי (בנט, ראש לשכת נתניהו דאז. ר"ד) בתמונה, למה אני לא שומע ממנו?", הוסיף המקורב לראש הממשלה. "הבוס מבסוט מעבודת הצוות ומאוד מבין את איכות ותרומת העבודה של לימור (לבנת, שרובינשטיין מקורב גם אליה. ר"ד). להמשיך לערב אותה. היא מאוד מנוסה בנושא. זכרו שהיא עשתה את הקמפיין ב-96". רובינשטיין, אגב, היה זה שיזם את הפיוס בין נתניהו ללבנת באותה תקופה. "תדעי, אני בקשר יום יומי עם הגברת והבוס, ככה שאפשר לנצל אותי לעבודה מולם", חתם רובינשטיין.

 נתניהו, בנט ושקד
 

נתניהו, בנט ושקד (רויטרס)

 

במייל נוסף שנחשף בחדשות עשר, עולה כי רובינשטיין, שעבד בעבר עבור אלוביץ', ביצע עבור משפחת נתניהו שירותים רבים במשך שנים ארוכות, בין היתר, ניסה לארגן לראש הממשלה פגישות עם רודי ג'וליאני והילרי קלינטון. "בעניין המלון אני  מקווה שלא הזמנתם ע"ש ביבי, בד"כ על שם ג'ון סמיט", כתב רובינשטיין בהזדמנות אחרת. "אני אעדכן לגבי ג'וליאני הילרי".

רובינשטיין, שבעבר עבד בתפקיד בכיר בארגון "תגלית", שהטייקון האמריקני המקורב לנתניהו שלדון אדלסון הוא התומך העיקרי שלו, גם דאג לראש הממשלה לסידורים קטנים במהלך נסיעותיו לחו"ל. "תעביר בקשה מיידית לראש המנהלה בקונסוליה על רכב גדול בלוס אנג'לס, מאחר שהוא מגיע עם מאבטח, עוזר, אישה וכבודה גדולה", כתב לפני כעשור.

במייל מלשכת נתניהו לרובינשטיין לפני כעשור נכתב: "האם תוכל לטפל בחשבון? שים את זה על החשבון של הארגון שביבי עושה עבורו את האירוע, זה לא אמור להיות יותר מ-15 אלף דולר כולל הכול. האירוע השני צריך לכסות את הטיסות של שרה".

גורם אכיפה בכיר אמר אמש לחדשות עשר כי לנתניהו לא היה מראש כמעט אף הסבר שיכול היה להסביר באמצעותו את קשריו עם אלוביץ'. אולם, גיוס עדי המדינה פילבר וחפץ, חסם סופית את יכולת ראש הממשלה לספק הסבר חלופי שיתחרה בנרטיב הפלילי שגיבשה התביעה.

כזכור, מלבד ראש הממשלה ורעייתו ושאול ואיריס אלוביץ', המשטרה המליצה להעמיד לדין מספר אנשים נוספים – בהם גם רובינשטיין, בגין תיווך במתן שוחד ולקיחת שוחד (בצוותא).