סופגניות לחנוכה, שי בן אפרים

גבר כבן 90 מהשפלה נחנק בעת אכילת סופגניה - ומת

חובשים ופרמדיקים של מגן דוד אדום שהוזעקו למקום, העניקו טיפול רפואי וחילצו חתיכת בצק מקנה הנשימה של הקשיש. בתום פעולות החייאה נקבע מותו

גבר כבן 90 מהשפלה מת הערב (שני) לאחר שנחנק בעת אכילת סופגניה באירוע לרגל חג החנוכה. 

חובשים ופרמדיקים של מגן דוד אדום שהוזעקו למקום, העניקו טיפול רפואי שבמהלכו נשלפה חתיכת בצק בעזרת ציוד רפואי מיוחד מקנה הנשימה. לאחר מאמצי החייאה ממושכים נאלצו הפרמדיקים לקבוע את מותו.

פרמדיק מגן דוד אדום יוסף איסמאעיל סיפר: "כשהגענו הובילו אותנו לתוך אולם שבו התקיים אירוע הדלקת נרות חנוכה. ראינו גבר כבן 90 מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה. סיפרו לנו שהוא נחנק בזמן שאכל סופגניה. ביצענו בו פעולות החייאה מתקדמות וממושכות שבמהלכן שלפנו מקנה הנשימה חתיכת בצק אבל לצערנו לאחר מאמצי החייאה נאלצנו לקבוע את מותו".

סופגניות במילוי ריבה
 

סופגניות במילוי ריבה ( חדשות עשר)

 

אתמול, כזכור, קשיש בן 95 מבני ברק פונה לבית החולים לאחר שנחנק בעת אכילת סופגניה. חובשים ופרמדיקים של מגן דוד אדום שהוזעקו לביתו של הקשיש, העניקו לו טיפול רפואי מציל חיים וחילצו מקנה הנשימה חתיכת בצק.

כאשר הגבר שב להכרה הוא פונה בניידת טיפול נמרץ של מגן דוד אדום לבית החולים שיבא בתל השומר במצב יציב.

פרמדיק מגן דוד אדום צביקה גדלוביץ ואחיו חובש מגן דוד אדום אבי גדלוביץ סיפרו: "נסענו עם הרכב ברחוב סמוך כאשר קיבלנו את הקריאה באפליקציית הכוננים של מד"א. מיד הגענו למקום וראינו בתוך הדירה גבר כבן 95 מחוסר הכרה. תוך כדי הבדיקות הרפואיות הראשוניות סיפרו לנו שהוא נחנק במהלך אכילת סופגניה. ביצענו בו פעולות רפואיות על מנת לחלץ את חתיכת הבצק מגרונו ובתוך רגעים קצרים לאחר שהצלחנו הוא שב להכרתו ובהמשך פונה במצב יציב ובהכרה מלאה לבי"ח בניידת טיפול נמרץ של מד"א".

מטעם מגן דוד אדום נמסר כי בצק הסופגניה עשוי להיות מסוכן לילדים קטנים, קשישים ולאנשים הסובלים מבעיות בבליעה ולכן יש לחתוך את הסופגניה לחתיכות קטנות ולהשגיח בזמן האכילה.