סילבנה צגאי צועדת לביתה בפעם האחרונה, חדשות עשר

צועדת הביתה ונפרדת מהחברות: רגעיה האחרונים של הנרצחת מת"א

תיעוד מצלמות האבטחה מראה כיצד סילבנה צגאי בת ה-13 עשתה את דרכה הביתה מבית הספר, מבלי לדעת ששם ממתין בן זוגה לשעבר של אמה - החשוד כי תקף אותה מינית ורצח אותה

תיעוד חדש שנחשף אמש (ראשון) מציג לראשונה את רגעיה האחרונים של סילבנה צגאי, הנערה בת ה-13 שנרצחה בשבוע שעבר בביתה שבתל אביב.

מצלמות האבטחה בשכונת התקווה תיעדו ביום שני שעבר בשעה 14:40 קבוצת נערות שעשו את דרכן בחזרה מבית הספר "ביאליק-רוגוזין". אחת הנערות שפסעה במעלה רחוב הונא, הייתה סילבנה צגאי, שנראית בתיעוד כשהיא עם מעיל, ילקוט ופלאפון נייד בידה.  

מטרים ספורים לפני שנכנסה לביתה בפעם האחרונה, עצרה צגאי להתבונן בהשתקפותה מבעד לחלון של רכב, ולאחר מכן חיכתה בפתח ביתה לשתי החברות איתן צעדה. שם היא נפרדת מחברותיה, מבלי לדעת שמבעד לדלת מהחכה לה טספברן טספסיון, וכי לא תראה את חברותיה יותר לעולם.

 סילבנה צגאי צועדת לביתה בפעם האחרונה
 

סילבנה צגאי צועדת לביתה בפעם האחרונה (חדשות עשר )

 
 
 
 

בהתאם לתיעוד שנחשף בחדשות עשר בשבוע שעבר, שבו נראה טספסיון נכנס לבית אמה של צגאי שבעה 12:55 ויוצא ממנו כעבור יותר משלוש שעות. מכך ניתן להסיק בבירור כי המתין לבואה של הנערה במשך כשעתיים. עדיין מוקדם לקבוע מה קרה שם בבית, דקות ספורות לאחר שצולמו התמונות האלו, אך על פי החשד, טספסיון תקף מינית את בתה של זוגתו לשעבר ולאחר מכן רצח אותה בחניקה.

טספברן טספסיון, שעל פי החשד תקף מינית וחנק למוות את בתה של זוגתו לשעבר, ביום שני בתל אביב, נעצר ביום רביעי האחרון בשוק הכרמל שבעיר. כוחות המשטרה שאיתרו את החשוד העבירו אותו לבית המעצר שבמטה מחוז המשטרה בתל אביב - שם הוא קשר את עצמו לביצוע הרצח. במקביל, שרידי DNA של החשוד שנמצאו על גופה קושרים אותו למעשה.

החשוד הסתתר ככל הנראה בשוק הכרמל במשך היומיים שחלפו מאז הרצח. המאמצים לאתר אותו הסתמכו בעיקר על פרסום תמונתו, משום שמבחינה טכנולוגית היה קשה מאוד להתחקות אחריו. הוא אינו משתמש בטלפון סלולרי קבוע, ואינו חבר ברשתות חברתיות. טספסיון יובא ככל הנראה היום לדיון בהארכת מעצרו בבית המשפט.