חשד לתקרית אנטישמית: יהודי חרדי הותקף בניו יורק • תיעוד

מצלמות האבטחה בשכונת וויליאמסבורג שבברוקלין תיעדו את התוקף מכה את קורבנו ונמלט. במקרה נוסף, בשכונת קראון הייטס הוכה גבר יהודי. המשטרה בודקת אם מדובר בפשע שנאה

חשד לתקיפה על רקע אנטישמי בניו יורק: גבר יהודי חסידי הוכה בשכונת וויליאמסבורג אתמול (שבת) על ידי אדם שביצע את המעשה ונמלט מהמקום. בסרטון מצלמות אבטחה נראה הקורבן עומד יחד עם חסיד נוסף כשלפתע החשוד תוקף אותו.

גם בשכונת קראון הייטס שבניו יורק הוכה גבר יהודי. טרם נקבע המניע למעשה, אולם המשטרה המקומית חוקרת אפשרות כי מדובר בתקיפה על רקע אנטישמי

בתחילת החודש שעבר אירעה תקרית אנטישמית נוספת בניו יורק, בשכונת ברוקלין. אירוע פוליטי בהנחיית כוכבת הסדרה "ברוד סיטי", אילנה גלזר, שאמור היה להיערך בבית כנסת היסטורי בשכונה בוטל לאחר השחתת קירותיו הפנימיים של המבנה, עליהם נכתב "להרוג את כל היהודים".

 תיעוד תקיפת החסידים בניו יורק

תיעוד תקיפת החסידים בניו יורק (חדשות עשר )

 

משטרת ניו יורק מסרה כי "הודעות אנטישמיות" התגלו בגרם המדרגות של בית הכנסת יוניון, בשעה שמונה בערב (שעון מקומי). כחצי שעה לאחר מכן, גלזר יצאה מבית הכנסת ואמרה לקהל כי האירוע מבוטל בשל כתובת הגרפיטי שרוססה במקום.

יום לפני כן רוסס צלב קרס על בית בשכונה. חוקרי המשטרה הודיעו כי הם מחפשים אחר אדם שצייר את הסמל הנאצי, יחד עם כינוי גנאי לשחורים, על גרם מדרגות בבניין. באותה עת, בפרנזנו שבקליפורניה, הודיעה המשטרה כי המילה "ישראל" הוסרה מקיר בית הכנסת "בית ישראל" שבמקום ובבית הכנסת "בית יעקב" שבלוס אנג'לס רוססו כתובות.
 

 זירת אירוע הירי בבית הכנסת בפיטסבורג

זירת אירוע הירי בבית הכנסת בפיטסבורג ( רויטרס)

 

אירועים אלו מתרחשים בצל הטבח בבית הכנסת "עץ החיים" שבפיטסבורג בסוף חודש אוקטובר, בו נהרגו 11 בני אדם. נשיא ארה"ב דונלד טראמפ הגיע לביקור בבית הכנסת, כשהוא מלווה באשתו מלניה, בתו איוונקה, חתנו ויועצו ג'ארד קושנר ושגריר ישראל בארה"ב, רון דרמר. הלוויותיהם של ארבעה מ-11 הרוגי הטבח נערכו בהשתתפותם של יותר מאלף בני אדם, שהגיעו ללוות אותם בדרכם האחרונה. ביקורו של טראמפ בבית הכנסת עורר מחלוקת רחבה כשיותר מאלף מפגינים יצאו בספונטניות לרחוב סמוך להפגין נגדו.