מנוע המטוס בתחילת תהליך התפרקותו, אינסטגרם

פחד ואימה בלאס וגאס: המטוס המריא - והמנוע התפרק באוויר • צפו

נוסעי מטוס חברת "פרונטייר איירליינס" החלו לצרוח במטוס ולתעד את המנוע המתפרק. לאחר 15 דקות אימה בוצעה נחיתת חירום. נוסעת: "הציעו לנו ארוחת בוקר לפיצוי"


עשרות נוסעי טיסה 260 של חברת התעופה האמריקנית "פרונטייר איירליינס" מלאס וגאס לטאמפה שבפלורידה חוו אתמול (שישי) דקות ארוכות של אימה כשאחד ממנועי המטוס, התפרק לנגד עיניהם בעת ההמראה. למרבה המזל הטייס הצליח לשוב על עקבותיו ולאחר כ-15 דקות של בעתה, המטוס נחת בשלום וללא נפגעים.
 

חלק ממנוע מטוס האיירבוס 320 החל להתלש בזמן המראת המטוס בשעה 07:12 בבוקר (שעון ארה"ב) ואז השתחרר לחלוטין. לפי העדויות מהאירוע, הנוסעים המבוהלים החלו לצעוק בבהלה. "דלת המנוע התרוממה ונתלשה כשהתחלנו להמריא", סיפר הנוסע סי ג'יי גאנרסון. אנשים התחילו לקפוץ מבהחלה ולהכות על גג במטוס בבקשה להפסיק את הטיסה".

תיעוד המנוע המתפרק:הנוסעת יסמין פדרזה, שהייתה גם היא על סיפון המטוס סיפרה כי הייתה בדרכה לחופשה לפני התגייסותה לטירונות בחיל הים והוסיפה כי שאר הנוסעים התחילו להתקשר לקרוביהם, ייתכן כי חששו שזו תהיה ההזדמנות האחרונה ליצור עמם קשר.
 

WHOA! My aunt snapped this pic of a shredded engine on Frontier flight 260 from Vegas to Tampa. The plane was able to turn around and land. She says all passengers got a free breakfast voucher. pic.twitter.com/vc4t4uxMmh

— Dan Ponce (@DanPonceTV) 30 בנובמבר 2018

מגיש החדשות האמריקני דן פונס מרשת WGN-TV, ציין כי דודתו הייתה על הטיסה ולדבריה חברת התעופה העניקה לנוסעים המבוהלים "פיצוי" בדמות שובר לארוחת בוקר. עם זאת, דווח כי חברת התעופה הציעה לנוסעים החזר מלא על הכרטיס יחד עם שובר בשווי 500 דולר לשימוש עתידי ב"פרונטייר איירליינס". החברה גם העבירה את הנוסעים לטיסות אחרות כדי שיוכלו להגיע ליעדם בפרק זמן סביר.
 

מחברת התעופה נמסר כי למרות הבהלה, כל 166 הנוסעים, יחד עם ששת חברי צוות המטוס, חזרו מיד ובבטחה והוסיפו כי "המנוע המשיך לתפקד כרגיל וכלי הטיס נחת בשלום". מנהל התעופה הפדרלי פתח בחקירת האירוע.