תיקי רה"מ: השינויים בצוות ההגנה מראים - נתניהו בלחץ • פרשנות

השופט בדימוס עודד מודריק ועוה"ד הפלילי נבות תל צור מחליפים את ד"ר קרן שפירא. רגע לפני שהחקירות מגיעות לפרקליטות, רה"מ רוצה צוות חדש - ואולי גם אסטרטגיה חדשה

שינויים בצוות ההגנה של ראש הממשלה בנימין נתניהו: השופט בדימוס עודד מודריק נכנס כיועץ בכיר במקומה של ד"ר קרן שפירא אטינגר, ויחד עמו מצטרף לצוות גם עורך הדין הפלילי נבות תל צור, כך פורסם הערב (חמישי) בחדשות עשר.

החלפת צוות ההגנה של ראש הממשלה בנימין נתניהו, רגע לפני שתיק 4000 מגיע לידי הפרקליטות ומצטרף לתיקים 1000 ו-2000, מצביעים על כך שלנתניהו נפל האסימון. הוא מבין שהיועמ"ש אביחי מנדלבליט עומד להודיע על הגשת כתב אישום נגדו בכפוף לשימוע, זאת ברקע המלצת הפרקליטה המלווה בתיקי נתניהו, ליאת בן ארי, שהמליצה לפרקליט המדינה להגיש כתב אישום נגד נתניהו בשני התיקים בעבירות חמורות של שוחד, כפי שנחשף בחדשות עשר.

הפרסום לא נסתר מעיניו של נתניהו שמבין שככל שחולף הזמן ועם השמעתן של דעות הבכירים, אזי היועמ"ש מגבש את ההחלטה להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה.

 ביבי מנדלבליט

ביבי מנדלבליט ( צילום מסך)

 

עורך הדין של ראשי המערכת הפוליטית והמכר של מנדלבליט

צירופו של עורך הדין נבות תל צור מראה כי ראש הממשלה מעוניין בתותח משפטי ובפרסונה משפטית שכל כך חסרה לו מאז הלך לעולמו עורך הדין יעקב ויינרוט. תל צור ייצג בעבר את אהוד אולמרט, אהוד ברק, צבי בר ואריה דרעי, והוא אחד מעורכי הדין הפליליים הטובים בארץ. כעת, ולמעשה בחודשים האחרונים, מתנהל בין תל צור לנתניהו משא ומתן.

כאמור, השבוע התפטרה עורכת הדין קרן שפירא אטינגר, שלמעשה עמדה בראש הצוות מבחינה אסטרטגית וכן מבחינת ניהולו של התיק. המחליף שלה, עודד מודריק, היה בפרקליטות הצבאית עם מנדלבליט, בדומה לשפירא אטינגר. בהחלט ייתכן כי יש לכך קשר לבחירה במינוי.

בשורה התחתונה, החלפת כל צוות ההגנה, רגע לפני שנגמרות החקירות ועובר לפרקליטות, מצביע על כך שנתניהו בלחץ והוא רוצה צוות משפטי שעכשיו יאלץ ללמוד את כל התיקים מחדש - ואולי גם לגבש אסטרטגיה משפטית חדשה.