בהתאם לדרישת הוועדה: מפכ"ל המשטרה המיועד נבדק בפוליגרף

משה אדרי עבר את הבדיקה שבה הותנה מינויו. מחר תתכנס ועדת גולדברג ותכריע בדבר ההמלצה להסמיכו, אך המינוי הסופי טעון את אישור הממשלה, שיתקבל ביום ראשון

שלב נוסף בדרך למינוי: מפכ"ל המשטרה המיועד, ניצב (בדימוס) משה (צ'יקו) אדרי, עבר היום (רביעי) בדיקה במכונת אמת לצורך אישור מינויו לתפקיד. זאת, בהתאם לדרישת הוועדה למינוי בכירים.

בדיקת הפוליגרף נערכה במכון חיצוני לשב"כ ולמשטרה, בהתאם לחוות הדעת שהגיש בנושא היועץ המשפטי לממשלה. תוצאות הבדיקה טרם התקבלו, אך ככל הנראה מחר בבוקר יפרסם המכון חוות דעת ראשונית. לאחר שיתקבלו התוצאות הראשוניות ניתן יהיה לדעת האם אדרי עבר בהצלחה את הבדיקה ויוכל להתמנות לתפקיד. 

 
 
משה ציק'ו אדרי
 

משה ציק'ו אדרי (חדשות עשר )

 

מינוי של אדרי לתפקיד טעון עוד את אישור ועדת גולדברג למינוי בכירים, ואישור הממשלה. מחר תתכנס ועדת גולדברג, ובמידה שהיא תחליט לאשר את המינוי, תיוותר עוד משוכה אחת – ישיבת הממשלה ביום ראשון. אם שני הגופים ייתנו את אישורן, ייתכן כי ביום ראשון מינוי של אדרי יהיה עובדה מוגמרת.

מחר יתקיים טקס הפרידה מהמפכ"ל היוצא, רוני אלשיך, במכללה הלאומית לשוטרים בבית שמש. בטקס צפויים להשתתף, בין היתר, המפכ"ל המיועד אדרי, ניצב יורם הלוי והשר גלעד ארדן.

 המפכ"ל אלשיך
 

המפכ"ל אלשיך (דוברות המשטרה)

 

גורם בוועדה למינוי בכירים אמר כי ההחלטה לדרוש מאדרי לעבור בדיקת פוליגרף, היא עניין כמעט טכני ואיננה כתוצאה מחשש הנוגע לטוהר מידותיו. "הופעתו בפנינו הותירה רושם חיובי ביותר וניכר שהוא ראוי לתפקיד שנבחר לשמש בו", אמר הגורם. "העובדה שהוא, בניגוד לשני חבריו, לא עבר פוליגרף, הביאה אותנו לכדי החלטה לבקש שיעבור את הבדיקה, בין היתר כדי למנוע פתחון פה שיפגע בשמו הטוב וביכולתו לתפקד מול רינונים שונים. כבר במהלך הופעתו בוועדה הוא נשאל אם יהיה מוכן לעבור בדיקה, והשיב מיד בחיוב".

לחדשות עשר נודע כי במשרד המשפטים הופתעו מבקשת וועדת גולדברג לבצע בדיקת פוליגרף לאדרי, במיוחד לאור העובדה שבפני הוועדה לא הוצג כל מידע משפטי חדש שלא היה ידוע ליועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, שקבע שאין מניעה משפטית למינוי אדרי לתפקיד. הקושי המשפטי עליו עמד מנדלבליט בחוות הדעת שהועברה לוועדה לא היה אמור להשפיע על המינוי.

מיד לאחר הודעת גולדברג החל שיח בלשכת היועמ"ש עם גולדברג והשר לביטחון פנים, גלעד ארדן, לגבי בדיקת הפוליגרף. מנדלבליט החליט כי בדיקת הפוליגרף לא תבוצע במתכונת משטרתית לאור הנסיבות והוחלט להעביר אותה לגוף אזרחי ואף נעשו פניות למספר גופים פרטיים.