אסון השיטפון בערבה: משפחות ההרוגים צפויות להגיש תביעה אזרחית

גורם בכיר בוועדת הבדיקה הממשלתית אמר כי משרד החינוך התעקש להכניס לדוח האירוע, שצפוי להתפרסם עוד כשבועיים, סעיף המסיר ממנו אחריות – כדי להימנע מהשלכות התביעה

אסון השיטפון בערבה: שבעה חודשים לאחר האסון בנחל צפית, לחדשות עשר נודע הערב (שני) כי משפחות עשרת ההרוגים מתכוונות להגיש תביעה אזרחית של מילוני שקלים נגד משרד החינוך, משרד הביטחון ומכינת בני ציון, באמצעות עורכי הדין אלי זוהר ואפרת רייטן. זאת, מיד לאחר כתבי האישום שפרקליטות מחוז דרום צפויה להגיש בקרוב.

בתוך כך, גורם בכיר בוועדת הבדיקה הממשלתית של המכינות אמר היום לחדשות עשר כי פרסום הדוח, שהטיוטה שלו פורסמה כבר לפני חמישה חודשים בחדשות עשר, התעכב בשל התעקשות משרד החינוך להכניס אליו סעיף המסיר ממנו אחריות לאירוע.

יובל כאהן
 

יובל כאהן (חדשות עשר)

 

בכך, מקווים במשרד החינוך להימנע מהשלכות התביעה הצפויה ולהטיל את כובדן על המכינה בלבד. על פי הגורם הבכיר, הכנסת הסעיף, שנוגע לאופן שבו נוסחו תקנות החוק, עוררה ויכוחים עזים. בעוד כשבועיים ייפגש השר בנט עם המשפחות ויגיש להם את הדוח הסופי, עם או בלי הסעיף השנוי במחלוקת.

אל הורי ההרוגים, שקראו היום להקמת ועדת חקירה חיצונית, הצטרף והיום גם יו"ר ועדת החינוך, שהודיע שיאסוף חתימות של ח"כים להקמת ועדת חקירה ממלכתית. זאת, נוסף על מועצת המכינות שכבר תמכה בקריאת ההורים.

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "שהפרסום אינו ראוי להתייחסות שכן הוא אינו נכון".